روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۹ July 12 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فرزاد کوهیان در گفت وگو با زاینده رود:

ذوب آهن، روح تازه ای به بسکتبال اصفهان دمید

  • کد خبر 9467
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۱۱/۰۸

هفته دوازدهم رقابت های لیگ برتر بسکتبال در شرایطی با پیروزی مدعیان قهرمانی در برابر حریفان‌شان به پایان رسید که تیم ذوب آهن اصفهان در این هفته با قرعه استراحت مواجه شده بود. بازگشت ذوب آهن به لیگ برتر بسکتبال یکی از اتفاق های مهم و برجسته لیگ امسال بود.

 تیم ریشه داری که سال ها یکی از قطب های اصلی لیگ این رشته و پای ثابت فینال ها بود؛ اما مشکلات مالی و تغییرات مدیریتی از بسکتبال دورش کرد.  در لیگ امسال بار دیگر ذوب آهن با آذری به عنوان مدیرعامل و فرزاد کوهیان به عنوان سرمربی فرصت حضور پیدا کرد؛ حضوری که اگر چه بعد از گذشت دو هفته از نیم فصل دوم این رقابت ها هنوز در قامت یک مدعی نیست ولی نوید بخش بازگشت این تیم به روزهای اوج گذشته است. با فرزاد کوهیان که علاوه بر هدایت ذوب آهن، مربی تیم ملی هم هست درباره وضعیت این روزهای تیمش، شرایط لیگ امسال و شرایط بسکتبال در اصفهان پس از پایان هفته یازدهم به گفت و گو نشستیم که ماحصل آن در ادامه می آید:

 از بازگشت ذوب‌ آهن به عنوان یکی از  اتفاق‌های مهم لیگ امسال نام برده می شود، شما هم همین نظر را دارید؟
همان طور که گفتید بازگشت ذوب آهن یکی از مهم‌ترین اتفاق های لیگ است. این تیم نقش پررنگی در رشد لیگ بسکتبال طی دهه گذشته ایفا کرد و منشأ خدمات خوبی بود. نبودنش در این سال ها خلأ بزرگی محسوب می شد که خوشبختانه با هم راستا شدن نظر مثبت آذری به عنوان مدیرعامل تیم و مدیرعامل کارخانه این کمبود  برطرف شد. با این حال هنوز برای رسیدن به جایگاه گذشته نیاز به زمان داریم.
از این که بار دیگر این زمینه فراهم شد که با تیم بسکتبال ذوب آهن در لیگ برتر حضور پیدا کنید، چه احساسی داشتید؟
ذوب آهن، تیم مادری من و بسیاری از بسکتبالیست‌های قدیمی اصفهان است، ما با این تیم رشد کردیم و عرق خاصی به ذوب آهن داریم و از اینکه توانستم بار دیگر با این تیم در لیگ برتر حضور داشته باشم حسی خوبی دارم، حیف اصفهان و ذوب آهن بود که در لیگ نباشد و این غیبت در  4 سال گذشته به خوبی مشهود بود.
شرایط این روزهای ذوب آهن به چه صورتی است؟
خدا را شکر توانستیم هفته یازدهم را با پیروزی پشت سر بگذاریم و تیم پدافند رعد هوایی دزفول را با نتیجه 67 بر 46 شکست دهیم. تیم ذوب آهن فرصت آماده سازی برای ورود به لیگ را نداشت ولی ما به مرور و با پیگیری تمرینات‌مان توانستیم به آمادگی نسبتا خوبی دست یابیم ولی هم چنان با شرایط مطلوب فاصله داریم که سعی کادر فنی بر این است که با تمرینات، تیم را به بهترین وضعیت برسانیم.
به نظر شما جایگاه ذوب آهن در آخر فصل نسبت به حالا بهتر می شود و این تیم می‌تواند در میان سه تیم بالای جدول قرار گیرد؟
همان طور که گفتم ما نتوانستیم تیم را آن طور که می خواهیم ببندیم و بازیکنان ما نسبت به بازیکنان تیم های دیگر هماهنگی کمتری با یکدیگر دارند که البته تلاش کردیم روند حرکتی تیم را به مرور بهبود ببخشیم و تا به حال هم به نسبت شرایط‌مان خوب کار کردیم؛ اما به طور کلی پیش بینی کردن سخت است و  با توجه به تیم های خوبی که داریم نمی توانم بگویم که تیم در آخر فصل در رده چندم جدول رده بندی قرار می گیرد.
در جایگاه مقایسه به نظرتان شرایط لیگ امسال چطور است؟
لیگ برتر بیش از هر چیز وابسته به دوره‌های گذشته اش است. عدم رسیدگی مناسب در ادوار قبلی باعث شده لیگ به این حال و روز بیفتد و افت کند. با این حال به نظرم با شرایط موجود لیگ خوبی داریم؛ اما نیاز به اسپانسرهای بهتر و نوعی بازگشت به گذشته و شرایطی داریم که حامیان مالی بهتری وارد این لیگ شوند. کار بسیار دشواری است؛ اما برای بهتر شدن لیگ باید به همین سمت حرکت کنیم.
تیم های امسال را چطور دیدید؟
تیم ها خیلی به هم نزدیک شده اند و رقابت تنگاتنگی میان آنها وجود دارد که همین مسئله سبب شده تا دیدارهای لیگ در فصل جاری از جذابیت خاصی برخوردارباشد و تماشاگران بیشتری را نیز به ورزشگاه ها برای تماشای مسابقه بکشاند.
وضعیت بسکتبال اصفهان را چطور می بینید؟
بسکتبال اصفهان در گذشته بازیکنان بزرگی را به تیم ملی ارائه داده و پتانسیل بالایی در بسکتبال دارد. بازگشت ذوب آهن هم سبب شد تا روح تازه ای به بسکتبال اصفهان دمیده شود. حمایت‌های باشگاه ذوب‌آهن باعث می شود  که در سال 98 اتفاقات خوبی برای بسکتبال اصفهان رخ دهد و همین حمایت‌هاست که می‌تواند نوید خوبی به هواداران بدهد.
 فکر می کنید ذوب آهن می تواند به روزهای پرفروغ گذشته باز گردد؟
شرایط بودجه تیم فاصله بسیاری با گذشته دارد؛ اما هدف همان است. منتهی نیاز به زمان داریم تا رفته رفته به همان سمت حرکت کنیم. با این حال نقطه مثبتی که در حضور دوباره مان در لیگ خیلی به چشم می آید، استقبال پر شور تماشاگران از این تیم است. مردم تیم هایی نظیر ذوب آهن را از خودشان می دانند و خیلی خوب حمایت می کنند. آن هم در شرایطی که تیم دیر بسته شده و از قامت یک مدعی فاصله دارد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس