روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رونمایی از یک پوستر و اعلام اسامی نامزدهای سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر؛

دغدغه دوباره برای اصفهانی ها

  • کد خبر 9174
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۱۰/۱۴

نشست معرفی فیلم‌های سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با حضور «جمشید مشایخی» برگزار شد و این پیشکسوت سینمای ایران از پوستر جشنواره رونمایی کرد. طراحی این پوستر نیز مانند چند دوره گذشته به حمیدرضا بیدقی رسیده بود و همچون دوره‌های پیشین هیچ ایده خلاقانه و دست‌اولی در آن مشاهده نشد.

  پس از رونمایی از پوستر سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر، بیست و دو فیلم بخش مسابقه اصلی (سودای سیمرغ) جشنواره اعلام شدند؛ اما این تنها اتفاق نشست خبری دبیر جشنواره فجر نبود و همانگونه که محسن امیریوسفی، رییس کانون کارگردانان سینمای ایران وعده داده بود به نشست خبری دبیر جشنواره آمد و به برخورد حذفی با فیلم «آشغال‌های دوست داشتنی» و عدم نمایش آن به اعضای هیئت انتخاب اعتراض کرد و گفت همه فیلم ها به عوامل «آشغال های دوست داشتنی» مدیون هستند.
اما اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ جشنواره فیلم فجر بدین شرح است: «آشفتگی» به کارگردانی فریدون جیرانی،« ایده اصلی» به کارگردانی آزیتا موگویی، «بنفشه آفریقایی» به کارگردانی مونا زندی حقیقی، «بیست و سه نفر» به کارگردانی مهدی جعفری، «پالتو شتری» مجید شیخ انصاری،« تیغ و ترمه» کیومرث پوراحمد، «جمشیدیه» یلدا جبلی، «سیاوش» علی عباس میرزایی، «درخونگاه» منصور سیاوش اسعدی، «سال دوم دانشکده من» رسول صدرعاملی، «سرخ پوست»نیما جاویدی، «سمفونی نهم» محمدرضا هنرمند، «شبی که ماه کامل شد» نرگس آبیار، «طلا» پرویز شهبازی، «تختی» بهرام توکلی، «قسم» محسن تنابنده،« قصر شیرین» رضا میرکریمی ماجرای نیمروز 2 ، «رد خون» محمدحسین مهدویان، «متری شش و نیم» سعید روستایی، «مردی بدون سایه» علیرضا رییسیان، «مسخره باز» به کارگردانی همایون غنی زاده و «ناگهان درخت» پیمان معادی.
سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر در حالی از میانه بهمن ماه آغاز می شود که احتمالا امسال هم مثل سال های قبل باید با «اما» و «اگر» ها و باید و نبایدهای زیاد، منتظر نمایش یا عدم نمایش فیلم های خوب جشنواره در اصفهان باشیم.  معمولا هرساله تکلیف اکران فیلم‌های جشنواره فجر در تعدادی محدود و در دقیقه 90 در اصفهان که به پایتخت فرهنگ و هنر ایران معروف است، مشخص  می شود و هرساله هم تعداد فیلم های خوب و قابل بحثی که به اصفهان داده می شود، به تعداد انگشتان یک دست نیست و همین موضوع نیز سبب شده تا در سال های گذشته شاهد استقبال نه چندان باشکوه اصفهانی های هنردوست از جشنواره فیلم فجر در اصفهان باشیم. سال گذشته تنها در هنگام اکران یکی دو فیلم ویژه مثل «به وقت شام» حاتمی کیا شاهد استقبال بی نظیر مردم اصفهان و صف بستن آنها برای خرید بلیت در جشنواره فیلم فجر بودیم. امسال که جشنواره «حاتمی کیا» را هم ندارد!
 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس