روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۲۰ خرداد ۱۴۰۲ June 10 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

«اصفهان» ِ مظلوم مهجور محکوم!

  • کد خبر 8963
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۰۹/۲۸

نمایندگان اصفهان دیروز هم در صحن علنی مجلس حاضر نشدند. 18 نماینده استان اصفهان سفت و سخت پای استعفای خود ایستاده اند و آن طور که از شواهد و قرائن پیداست، کوتاه بیا هم نیستند. پس از حدود دو هفته که از استعفای 18 نماینده می گذشت، سرانجام رییس مجلس با تذکر نماینده بوشهر، قبول کرد تا میزبان نمایندگان مستعفی بوده و صحبت های آن ها را بشنود. این دیدار هم اما مشکل را حل نکرد و شنیده شد لاریجانی قول هایی برای اختصاص ردیف بودجه به آب شرب استان داده است.

قرار بود صبح دیروز هم نمایندگان استان ما با «نوبخت» رییس سازمان برنامه و بودجه جلسه ای داشته باشند و در صورتی که به توافق رسیدند، در مجلس حاضر شوند. این جلسه قرار بود به منظور بررسی قرارگیری طرح های آبرسانی اصفهان در بودجه ۹۸  تشکیل شود که تشکیل نشد و نمایندگان استان اصفهان هم  تصمیم گرفتند در کمیسیون و صحن شرکت نکنند تا جلسه با رییس سازمان برنامه و بودجه انجام شود و مشخص شودکه حداقل ردیف بودجه برای آب شرب قرار می‌دهند یا خیر . نمایندگان مستعفی در تلاش بودند تا هرطور شده جلسه ای را با «نوبخت» برگزار کنند . این جلسه روز گذشته برگزار شد  و آقای نوبخت بالاخره نمایندگان اصفهان را فراخواند!
دو هفته از استعفای نمایندگان استانی که هم اکنون برابر 12 تا 14 استان مالیات پرداخت می کند و کمترین بودجه را می گیرد، گذشته و حتی از دفتر رییس جمهور با این نمایندگان تماس هم گرفته نشده است . توهین از این آشکارتر؟ بی محلی رییس دولت به نمایندگان استانی که بیشترین شهید را تقدیم اسلام و انقلاب کرده، تا کی و کجا ادامه دارد؟ استعفای نمایندگان اصفهان حتی اگر «صوری» هم باشد، اما در بطن خود «درد» مردم این استان را به همراه دارد. حق اصفهان این نیست حق اصفهان این نیست که فقط ایام انتخابات که می شود، وقتی همه مسئولان در حرم امام امت هستند تا با بزرگمردی که تا زنده بود، دغدغه مردم و مستضعفان را داشت ، تجدید بیعت کنند، برای مراسم تشییع پیکر امام جمعه فقید اصفهان به این شهر و استان بیایید و شعارهای بنفش بدهید و بعد هم رای خوبی از همین مردم بگیرید و بروید و پشت سرتان را نگاه نکنید. کاش نامزدهای انتخاباتی قبل از کاندیدا شدن حداقل یک بار وصیت‌نامه سیاسی - الهی پیرجماران را با دقت می خواندند و به آن عمل می کردند تا حالا دغدغه رییس جمهور ما، رهاشدن از حاشیه های انتصاب دامادش به معاونت وزارت صمت نباشد و کمی هم به فکر مردم این استان باشد؛ به فکر دست های پینه بسته و چشم های پراز اشک آن کشاورزی که هرسال به زیارت خانه خدا می‌رفت و حالا برای آمدن تا شهر هم پول ندارد و از شرمندگی زن و بچه اش به خانه نمی‌رود و روی تراکتورش می خوابد.
در این شهر و استان، درب هر خانه را بزنید، مادر یا پدر شهیدی در را به روی شما باز می کند. کشاورزان استان با عکس فرزندان شهیدشان کنار جاده می نشینند شاید یک نفر به دادشان برسد و آن وقت آقای رییس جمهور در جمع همشهریانش جوک تعریف می کند و می خندد !
به یک نماینده مجلس به تعبیر خودش در گمرک توهین شده ، به 24 ساعت نکشیده، مجلس وزیر اقتصاد را احضار و او را وادار به عذرخواهی می کند. استیضاح وزیر با 40 امضا کلید می خورد. آن وقت استانی که در مرکز ایران است، 5 میلیون جمعیت دارد، کویر پشت درهای آن رسیده و اگر به وضعیت این استان رسیدگی نشود، تمام ایران تحت تاثیر این بی‌آبی و خشکسالی قر ار گرفته و باید با عواقب آن دست و پنجه نرم کنند، مدت‌هاست «درد» دارد ، مشکل دارد. تامین آب شرب مردمانش به سختی صورت می گیرد و هیچ مقام مسئولی حتی حالی از ما نمی پرسد. از ما که وفاداری مان به این نظام را با خون شهیدان مان نشان دادیم، از مایی که  سال‌هاست با وصله «برخوردار» از حق و حقوق‌مان دور مانده ایم .
آقای رییس جمهور، آقای وزیر، آقای رییس مجلس ، آقای مسئول که دستت می رسد کاری بکن .
یاد حضرت روح ا... به خیر که می گفت : «آن روزى که دولت ما توجه به کاخ پیدا کرد، آن روز است که باید ما فاتحه دولت و ملت را بخوانیم.» می گفت: «مردم دِین خودشان را به جمهوری اسلامی تاکنون ادا کردند، به تکلیف خودشان، مردم، عمل کردند، اشکال در ماست، باید ما جواب مردم را بدهیم.» کجاست که ببیند این روزها ...

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس