روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ July 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خالق مارک دوپلو در راه اصفهان

  • کد خبر 8540
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۰۸/۲۱

منصور ضابطیان، نویسنده سفرنامه های «مارک دوپلو »، «چای نعنا»، «سباستین» و. روز چهارشنبه 23آبان برای رونمایی و امضای کتاب هایش که بیشتر در قالب سفرنامه و خاطره نگاری از سفرهایش هستند به اصفهان می آید.

ایسنا، این نویسنده، روزنامه‌نگار، کارگردان، مجری و تهیه‌کننده متولد سال ۱۳۴۹ در تهران است و دو سال پیاپی جایزه قلم بلورین بهترین گفتگوی سال و یک سال هم جایزه قلم بلورین بهترین گزارش سال را در جشنواره مطبوعات کسب کرده است. 
 
ضابطیان کار حرفه‌ای را با روزنامه‌نگاری آغاز و مصاحبه‌ها و گزارش‌های مختلفی برای مجلات و روزنامه‌های حیات نو، چلچراغ، گزارش فیلم و کلک می‌نوشت. 
 
وی در سال ۱۳۶۹ کاردانی رشته علوم آزمایشگاهی را در دانشگاه علوم پزشکی گیلان به پایان رساند و پس از چند سال رشته تحصیلی خود را تغییر داد و رشته سینما را در دانشگاه ادامه داد. در سال ۱۳۷۸ کار تلویزیون را آغاز کرد. «سبد»، «مردم ایران سلام»، «جغرافیای فریاد»، «فرش واژه»، «نقره» و «رادیو هفت» از معروف‌ترین کارهای او در تلویزیون است. ضابطیان کتابی با عنوان «مارک دوپلو» نوشته که حاوی شرح سفرهایش در قالب مصاحبه و گزارش به کشورهای فرانسه، اسپانیا، لبنان، هندوستان، ایتالیا، اتریش، ارمنستان، کره جنوبی و آمریکاست. او با افراد سرشناسی مثل لی یونگ آئه و نجف دریابندری مصاحبه کرده‌است. 
 
ضابطیان در بخشی از کتاب جذاب «مارک دوپلو » در رابطه با تجربه سفر می نویسد "این را واقعا می‌دانم که با سفر، مفهوم لذت از جهان هستی را بیشتر دریافته‌ام و احساس خوشبختی بیشتری کرده‌ام. این احساس خوشبختی به واسطه بخش خوش گذرانه سفر نیست که در حضر هم می‌توان خوش گذراند اما احساس خوشبختی نکرد. این احساس تنها با تجربه سبک زندگی مردم جهان است که پدید می‌آید."
 علاقمندان برای شرکت دراین برنامه می توانند روز چهارشنبه 23آبان از ساعت 17:30 تا 19:30 به شهر کتاب اصفهان واقع در اردیبهشت جنوبی مراجعه نمايند.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

از دیدگاه دیگران

  • کتاب جذابی خیلی زیاد

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس