روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ July 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بلندترین مجسمه جهان با ۱۸۲ متر طول در هندوستان+عکس

  • کد خبر 7862
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۰۶/۱۶

در حالی که کارگران به نیم تنه مجسمه غول پیکر و یادبود ۱۸۲ متری سردار والابای پاتل، رهبر استقلال هند رسیده اند، بلندترین مجسمه جهان در حال تکمیل شدن است. بعد از نزدیک به ۵ سال ساخت و ساز مداوم، این مجسمه یادبود که قرار است به ارتفاعی نزدیک به ۱۸۲ متر برسد روز به روز به تکمیل شدن نزدیک می شود.

 بدین ترتیب مجسمه مذکور با طولی دو برابر مجسمه آزادی و حدود ۱۰۰ فوت (۳۰٫۵ متر) بلندتر از مجسمه بودا در معبد بهار چین به بلندترین مجسمه جهان تبدیل خواهد شد.

بلندترین مجسمه جهان با ۱۸۲ متر طول در هندوستان عکس

برای تکمیل این مجسمه که در جزیره سادو و در میان آبهای رود نارمادا در غرب هند در حال ساخت است نزدیک به ۲۲۷ میلیون پوند هزینه شده و قرار است تا ماه اکتبر، مصادف با سالگرد مرگ سردار پاتل افتتاح شود. این مجسمه که «مجسمه همبستگی» (The Statue of Unity) نام گرفته است ۵ برابر بلندتر از مجسمه مشهور عیسی مسیح در ریودژانیرو و بیش از دو برابر مجسمه «سرزمین مادری فریاد می زند» (The Motherland Calls) در وولووگراد روسیه خواهد بود.

بلندترین مجسمه جهان با ۱۸۲ متر طول در هندوستان عکس

بیش از ۳ هزار کارگر با استفاده از بتن و فولاد در طول ۵ سال اخیر برای ساخت هسته این مجسمه تلاش کرده اند که در نهایت روکشی از برنز روی آن کشیده خواهد شد. میلیون ها تن سیمان و فولاد به مکان ساخت این مجسمه منتقل شده و برای ساخت پایه آن نیز از آهن بازیافت شده استفاده شده است.

منبع: روزیاتو

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس