روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

سه شنبه ۰۴ آذر ۱۳۹۹ November 24 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

به بهانه سوء قصد به پزشک نجف آبادی؛

«مد» جدید دنیای حوادث!

  • کد خبر 7602
  • تاریخ خبر ۱۳۹۷/۰۵/۲۰

در سال های گذشته چندباری پیش آمده که خبری از سوء قصد به پزشکان شنیده باشیم؛ خبرهایی که وقتی پیگیرش می شوی ، درنهایت یا به خصومت شخصی و اختلافات خانوادگی می رسی و یا به خانواده بیماری که مریضش فوت کرده و درست یا نادرست، پزشک را مقصر می دانسته است.

 سال 89 بود که خبر رسید ساعت 19:30 شب دکتر غلامرضا سرابي، متخصص داخلي قلب در مقابل مطب خود در حوالي نارمک تهران، از سوي مهاجمان موتورسوار با سلاح گرم مورد سوء قصد قرار گرفت و مجروح شده است . گلوله شليک شده از طرف مهاجمان به پهلوي چپ دکتر سرابي اصابت کرده و باعث آسيب شديد به احشای داخلي شکم او شده بود و البته اين دومين حادثه
سوء قصد به جان پزشکان در آن روز بود. چندساعت قبل تر هم «عبدالرضا سودبخش» که عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و استادیار بخش عفونی بیمارستان امام خمینی(ره) بود، مورد
سوء قصد قرار گرفته بود. دکتر سودبخش (مقتول) پس از خروج از مطب خود هنگام سوار شدن به خودرو از سوی سرنشینان دو دستگاه موتورسیکلت مورد حمله قرار گرفته و مهاجمان دو گلوله به سمت  او شلیک کردند که گلوله اول به خودروی پژو پرشیای وی اصابت کرده و گلوله دوم به ناحیه کمر خورده و موجب مرگ این پزشک شد. باز چندساعت قبل ترش هم(!) یک ماما در منزل مسکونی خود در شهرک غرب تهران به قتل رسید و عامل این جنایت که جوان 20 ساله‌ای بود، دو ساعت بعد دستگیر شد.گفته شد مردی در تماس تلفنی با محل سکونت خود وقتی متوجه شد کسی پاسخگوی تماس‌های او نیست، با منزل یکی از همسایه‌ها تماس گرفت؛ اما وقتی مرد همسایه مقابل آپارتمان تماس گیرنده رسید، مشاهده کرد جوانی سراسیمه در حال پوشیدن کفش و فرار از خانه است که با دیدن او، با باقی گذاشتن کفش خود از محل متواری شد.با فرار این جوان، مرد همسایه با ورود به خانه با جسد زن صاحبخانه و پیکر نیمه‌جان دختربچه 5 ساله او روبه‌رو شد که با ضربات چاقو در یک قدمی مرگ قرار داشت. پس از تماس مرد همسایه با مرکز فوریت‌های پلیسی 110 و حضور ماموران در محل، جسد زن جوان که به شغل مامایی اشتغال داشت، به پزشکی قانونی منتقل شد و دختر خردسال نیز به بیمارستان انتقال یافت.مجموع این حوادث باعث شد تا وزير بهداشت، درمان وآموزش پزشکي وقت طي نامه اي به احمدي مقدم، فرمانده وقت نيروي انتظامي، شناسايي عاملان سوء قصد به جان پزشکان و تامين امنيت جاني پرسنل بهداشتي و درماني را خواستار شود.نمایندگان مجلس هم ماجرا را به بهارستان کشاندند و قرار شد موضوع سوء قصد به جان این پزشکان در صحن علنی به بحث و بررسی گذاشته شود. «پرویز سروری» عضو  وقت کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با بیان اینکه هنوز مشخص نیست که این سوء قصدها منشأ سیاسی داشته و یا یک تسویه حساب شخصی بوده است، گفت: دلیل سوء قصد به دو نفر از اساتید علوم پزشکی تهران از سوی مسئولان مربوطه در حال پیگیری است.
پیگیری ها ادامه داشت(!) تا مرداد ماه امسال که باز هم خبر از سوء قصد به جان یک پزشک در بیمارستان مدرس تهران شنیدیم.
متهم 30 ساله همانند دیگر بیماران نوبت می گیرد و به عنوان آخرین بیمار به اتاق پزشک مراجعه می‌کند، پس از ورود به اتاق پزشک و پس از دقایقی به چشم وی اسپری می زند و سپس او را با چاقو از ناحیه گردن، پشت و زیر بغل مجروح می‌کند. پلیس اعلام کرد که تحقیقات اولیه نشان می‌دهد انگیزه متهم برای این اقدام، اختلافات خانوادگی بوده و در همان محل از وی مقادیری ماده مخدر گل کشف شده است.همزمان شنیده شد که یک پزشک متخصص هم در نجف آباد اصفهان مورد سوء قصد قرار گرفته است. جراح مغز و اعصاب شهرستان نجف آباد اصفهان توسط افراد نقاب دار مورد سوءقصد و حمله قرار گرفته و البته هیچ توضیح بیشتری در این باره ارائه نشده است. از انگیزه ضارب هم خبری نیست و کلا در رسانه ها هم توضیح خاصی در این باره داده نشده است. حالا قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت به ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت دستور داده تا ضمن عیادت، به سرعت گزارشی از سوء قصد به دو پزشک در تهران و نجف آباد تهیه و برای پیگیری قضائی و برخورد با عوامل این حملات به وی ارائه دهد.
سوء قصد به پزشکان هم به اپیدمی و مد جدید این روزهای دنیای حوادث در ایران تبدیل شده که البته امیدواریم دنباله دار نباشد!
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس