روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خبر داد:

صدور فرش چهارمحال و بختیاری به سوئد

  • کد خبر 5189
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۴۹۶

تابناک:رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری گفت: فرش این استان به سوئد و کشورهای حوزه اسکاندیناوی صادر می شود.

سید نعیم امامی از تفاهم نامه صادرات فرش این استان به کشور سوئد، حضور در نمایشگاه 2018 این کشور، تبلیغات محیطی در منطقه اسکاندیناوی، پخش مستند فرش استان در شبکه های تلویزیونی و اجتماعی سوئد در سفر هیئت تجاری چهارمحال و بختیاری به سوئد خبر داد.
به گفته وی، بازطراحی فرش این استان برای صادرات به کشور سوئد در دیدار هیئت تجاری چهارمحال و بختیاری با نمایندگان اتاق بازرگانی مشترک ایران و سوئد و اتاق بازرگانی انجام شد.
امامی با بیان اینکه فرش این استان مطابق سلیقه مشتری در کشور سوئد تولید خواهد شد، تصریح کرد: در نشست هیئت تجاری چهارمحال و بختیاری با نمایندگان شرکت وارداتی فرش TL سوئد، ابعاد نامناسب، رنگ های تند، طرح شلوغ و قیمت بالا موانع صادرات فرش در اروپا عنوان شد.
رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت چهارمحال و بختیاری ادامه داد: در سفر هیئت تجاری این استان به سوئد، از «پیترویلبورگ» محقق سوئدی که نویسنده کتاب فرش چهارمحال و بختیاری است، تقدیر شد.هیئت تجاری چهارمحال و بختیاری در سفری هفت روزه به کشور سوئد فرصت های سرمایه گذاری در بخش صنعت و گردشگری این استان را بررسی و تشریح کردند. براساس آمارها حدود 100 هزار بافنده فرش در این استان شناسایی شده که هم اینک50 درصد این افراد در قالب 9 تعاونی فرش روستایی، دو تعاونی قالی‌بافی شهری و یک اتحادیه ساماندهی شده است.ظرفیت تولید فرش دستباف در این استان سالانه 400 هزار مترمربع است که هم اینک 200 هزار مترمربع تولید می شود.کاربرد رنگ‌های زیبا با استفاده از عصاره گل‌ها و گیاهان و مواد اولیه طبیعی، شادابی و زنده بودن طرح‌ها و نقش های متنوع از عوامل تقاضای بالا برای خرید فرش چهارمحال و بختیاری است. بیشتر فرش های چهارمحال و بختیاری را «یلمه» بروجن، «گبه ریزباف» اردل، فرش «بختیاری» مناطق عشایری و مناطق بختیاری نشین و فرش چالشتری شهرکرد تشکیل می دهد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس