روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۶ بهمن ۱۴۰۰ January 25 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

استاندار چهارمحال و بختیاری:

4 مدیر ضعیف به‌زودی عزل می شوند

  • کد خبر 4376
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۵۸۴

استاندار چهارمحال و بختیاری از برکناری چهار مدیر ضعیف این استان در یک ماه آینده خبر داد.

به گزارش ایرنا، قاسم سلیمانی دشتکی روز پنجشنبه در جمع رییس و خبرنگاران خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز شهرکرد، با تاکید بر عزل مدیران کم کار و ضعیف استان، گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون نیز چندین مدیر ضعیف برکنار شده و ظرف یک ماه آینده نیز تعداد دیگری عزل می شوند.
قاسم سلیمانی دشتکی همچنین روز پنجشنبه در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان چهارمحال و بختیاری، اظهار کرد: 20 هزار میلیارد تومان به منظور اشتغال‌زایی 970 هزار نفر برای طرح‌های اشتغال فراگیر از محل صندوق توسعه ملی با سود 11 درصد اختصاص یافته که سهم این استان از این میزان اعتبار 842 میلیارد تومان است.
وی افزود: اجرای هدفمند اقتصاد مقاومتی، راه برون رفت از معضل بیکاری بوده و اشتغال‌زایی در کانون توجه مدیران اجرایی است.  سلیمانی دشتکی اظهار کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به عنوان دستگاه هماهنگ کننده و متولی سیاست‌گذاری بخش اشتغال، موظف به شناسایی تمام طرح‌های اشتغال‌زا با توجیه اقتصادی در استان است تا به‌محض جذب اعتبارات از صندوق توسعه ملی، اجرایی شوند.
استاندار تصریح کرد: دستگاه‌های متولی تنها شش ماه برای جذب اعتبارات تخصیص یافته از محل صندوق توسعه ملی فرصت دارند.  وی به معرفی متقاضیان مشاغل خانگی از سوی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی به صندوق کارآفرینی امید اشاره کرد و گفت: تعیین توجیه فنی و اقتصادی جهت پرداخت تسهیلات به کسب و کارهای خانگی و اشتغال فراگیر نیز با این صندوق است.
قاسمی خاطرنشان کرد: بانک‌های عامل به منظور پرداخت تسهیلات مختلف، براساس دستورالعمل های قانونی عمل کنند. استاندار اجرای طرح روستای بدون بیکار در چهارمحال و بختیاری را باعث افزایش اشتغال، کاهش نرخ بیکاری و رونق اقتصادی در نقاط مختلف استان به ویژه روستاها دانست و گفت: اجرای این طرح باید استمرار و در مراحل بعدی به تمامی روستاهای دارای ظرفیت در چهارمحال و بختیاری گسترش یابد. وی با اشاره به اینکه تحقق اهداف توسعه‌ای طرح مذکور امری ضروری است، تصریح کرد: مسئولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اجرای طرح روستای بدون بیکار در چهارمحال و بختیاری، موظف‌اند همکاری لازم در تحقق اهداف توسعه‌ای این طرح را داشته باشند. استاندار چهارمحال و بختیاری با تاکید بر اینکه سیستم دستگاه‌های اجرایی در حال تبدیل به سیستم بخش‌نامه‌ای هستند، تصریح کرد: تیم اقتصادی استان باید راهکاری را در نظر بگیرند که مشکلات اقتصادی این استان را رفع کرده و در این راه نیز از تجربیات استان‌ها و کشورهای دیگر استفاده کنند. وی با اشاره به شکایت برخی مدیران اجرایی از شفاف‌سازی فعالیت برخی خبرنگاران، افزود: مدیران اجرایی نباید به ناحق از خبرنگاران شکایت کنند.
سلیمانی دشتکی افزود: خبرنگاران نیز باید حقایق و عملکرد حقیقی را انعکاس دهند و از انتقادهای غیرمنصفانه پرهیز کنند. وی راه نجات از معضل بیکاری را جذب سرمایه‌گذار در استان دانست و گفت: یکی از راه‌های کمک به سرمایه‌گذاران، استقبال مدیران از آنهاست. استاندار خاطرنشان کرد: بروکراسی اداری در استان مانع انجام سرمایه‌گذاری شده است؛ بنابراین مدیران اجرایی باید در زمینه کاهش بروکراسی و نامه‌نگاری اداری تلاش کنند؛ زیرا نامه‌نگاری‌ها وقتی نتیجه می‌دهد که مقدمات آن فراهم باشد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس