روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون تربیت بدنی آموزش و پرورش استان خبر داد:

برگزاری بازی‌های محلی دانش‌آموزان کشور در چهارمحال

  • کد خبر 4339
  • تاریخ خبر ۱۳۹۶/۰۵/۱۶

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: در کنار میزبانی مسابقات کشوری شنا و وزنه برداری دانش‌آموزان، جشنواره بازی‌های بومی - محلی با هدف ارائه نوع پوشش، غذا و . استان‌های مختلف کشور، در مجموعه ورزشی شهدای شهرکرد برگزار می‌شود.

خدایار قاسم‌پور با اشاره به اینکه درس تربیت بدنی از سال 1306 در مدارس تدریس می‌شود، اظهار کرد: با این قدمت 90 ساله هنوز تربیت بدنی جایگاه اصلی خود را پیدا نکرده است . وی با بیان اینکه اکنون 600 دبیر تربیت بدنی در استان وجود دارد، افزود: حدود 54 درصد از این افراد دارای تحصیلات کارشناسی ارشد و بالاتر هستند.قاسم‌پور تصریح کرد: فضای ورزشی ایمن و تجهیزات مناسب در اختیار تمام مدارس استان قرار داده شده است .
وی با اشاره به برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف در مدارس استان، تاکید کرد: از مجموع 180هزار دانش‌آموز استان، در سال تحصیلی 95 – 96، 90 هزار نفر معادل 50 درصد آنان در این مسابقات شرکت کردند که 26 هزار نفر از این تعداد به مرحله شهرستانی این مسابقات راه یافتند .قاسم‌پور ادامه داد: چهار هزار نفر از این تعداد نیز به مرحله استانی راه پیدا کردند و در نهایت 650 دانش‌آموز در قالب 48 تیم همراه مربیان، سرپرست و داور در مسابقات کشوری حاضر شدند. وی گفت: اکنون مسابقات قهرمانی کشور در سه رشته شنا و وزنه برداری با حضور 18 هزار دانش‌آموز از 11 استان به میزبانی چهارمحال و بختیاری در حال برگزاری است که این استان از نظر تعداد تیم شرکت کننده در رتبه سوم قرار دارد.قاسم‌پور بیان کرد: این مسابقات یک فرصت استعدادیابی بزرگ برای کشف ورزشکاران نخبه است تا به فدراسیون مربوطه معرفی و در آن رشته ورزشی فعالیت خود  را ادامه دهند .
وی در ادامه عنوان کرد: در کنار این مسابقات جشنواره بازی‌های بومی - محلی با هدف ارائه نوع پوشش، غذا و ... استان‌های مختلف کشور، از 18 تا 28 مرداد ماه جاری در مجموعه ورزشی شهدای شهرکرد برگزار خواهد شد. قاسم‌پور اضافه کرد: سال گذشته میزبانی مسابقات دو و میدانی دانش‌آموزان در این استان با کیفیت مطلوب برگزار شد و به همین دلیل سرپرستی اعزام تیم دو و میدانی کشور در مسابقات جهانی به چهارمحال و بختیاری داده شد که در تیر ماه سال جاری این تیم به مسابقات فدراسیون جهانی دانش‌آموزی ( آی اس اف) در کشور فرانسه اعزام و عنوان پر افتخار قهرمانی جهان را کسب کردند . وی با اشاره به اینکه تمام فعالیت‌های تربیت بدنی در آموزش و پرورش برگرفته از اسناد بالا دستی که مهم‌ترین آن سند تحول بنیادین است، تاکید کرد: سال تحصیلی 95 – 96 نسبت به سال تحصیلی 94 – 95 رشد 24 درصدی سرانه ورزشی دانش‌آموزان حاصل شده است، اما با این وجود این بخش نیازمند توجه بیشتر است. قاسم‌پور مجموعه ورزشی شهدا در شهرکرد را که متعلق به آموزش و پرورش استان است بزرگ‌ترین سالن ورزشی سرپوشیده وزارت آموزش و پرورش عنوان کرد و گفت: این مجموعه 44 هزار متر مربع است و دارای استخر، سالن ورزشی، چمن طبیعی، پیست تارتان، سلف سرویس و مجموعه خوابگاهی است . وی با بیان اینکه 12 هزار ساعت آموزش درس تربیت بدنی در مدارس استان در طول سال تحصیلی انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: حدود 85 فضای ورزشی سرپوشیده و تعداد زیادی فضای ورزشی روباز در اختیار دانش‌آموزان استان قرار دارد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس