روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

وقوع زمین لرزه ۵ ریشتری در ناغان؛

زلزله ناغان به 15 روستا در شهرستان کیار خسارت وارد کرد

  • کد خبر 4279
  • تاریخ خبر ۱۳۹۶/۰۵/۰۹

زمین لرزه پنج ریشتری ناغان در چهارمحال و بختیاری جدا از ایجاد خسارت های مالی در بخش های مختلف ۲۵ نفر مصدوم بر جا گذاشت.

 زمین لرزه ای ۵ ریشتری عصر روز  یکشنبه منطقه ناغان چهارمحال و بختیاری را لرزاند که موجب ایجاد خسارت های جانی و مالی در منطقه شد.
 این زمین لرزه در منطقه روستاهای مشایخ بخش ناغان از جمله روستای جغدان، دورک اناری و... رخ داد که موجب ایجاد خسارت هایی در این روستاها شده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر چهارمحال و بختیاری گفت: زلزله عصر روز یکشنبه در بخش ناغان از توابع شهرستان کیار، به 15 روستا در این شهرستان خسارت وارد کرد.
 سید احمد مرتضوی‌فرد اظهار کرد: از همان ساعات ابتدایی وقوع زلزله در ناغان، شش اکیپ عملیاتی امداد رسانی در زلزله ویک اکیپ واکنش سریع این جمعیت به همراه هشت دستگاه آمبولانس در بخش ناغان مستقر شدند.
مرتضوی‌فرد خاطرنشان کرد: در صورت بروز زلزله مجدد یا پس لرزه، نیروهای مورد نیاز از دیگر شهرستان‌ها به منطقه اعزام خواهند شد.بلافاصله بعد از وقوع زلزله، شش تیم عملیاتی امداد رسانی به منطقه اعزام شد
مدیر کل هلال احمر چهارمحال و بختیاری در این زمینه به خبرنگار مهر گفت: بلافاصله بعد از وقوع زلزله در ناغان، شش تیم عملیاتی امداد رسانی به منطقه وقوع زلزله اعزام شد.
 احمد مرتضوی عنوان کرد: به همراه این شش تیم امداد رسانی، تیم واکنش سریع و هفت دستگاه آمبولانس به منطقه وقوع زلزله اعزام شدند.
وی اظهار داشت: ۳۰ نیروی امدادی هلال احمر برای امداد رسانی در روستاهای ناغان مستقر شدند و از نزدیک تمام روستاها را  بررسی کردند.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری نیز در این زمینه گفت: این زمین لرزه فوتی نداشته، اما موجب مجروح شدن ۲۵ نفر در روستاهای این منطقه شده است.
فرامرز شاهین عنوان کرد: از این ۲۵ مجروح، ۱۶ نفر در محل درمان و ۹ نفر به بیمارستان منتقل شدند.
وی اظهار داشت: در پی زمین لرزه روز یکشنبه ۱۰ آمبولانس برای انتقال مجروحان احتمالی به این منطقه اعزام شد.
مدیر مرکز فوریت‌های پزشکی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در حال حاضر نیروهای امدادی اورژانس در نقاط مختلف این منطقه در حال آماده باش هستند.وقوع زمین لرزه در منطقه ناغان موجب بسته شدن راه اصلی روستاهای منطقه شد
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کیار نیز در این زمینه گفت: وقوع زمین لرزه در منطقه ناغان موجب بسته شدن راه اصلی روستاهای منطقه شد. عنایت برخورداری تاکید کرد: با اعزام ماشین آلات راه سازی و لودر به منطقه، جاده به سرعت بازگشایی شد.
رییس جمعیت هلال احمر شهرستان کیار اظهار داشت:  خسارت‌ها در ۱۵ روستای این منطقه در حال بررسی است.
 زمین لرزه پنج ریشتری ناغان روز یکشنبه با موقعیت 92/31 شمالی و 72/50 شرقی رخ داده است.
این زمین لرزه در عمق ۱۰ کیلومتری و در دو کیلومتری شهر ناغان چهارمحال وبختیاری و ۱۰ کیلومتری اردل چهارمحال وبختیاری رخ داده است.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس