روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

پنجشنبه ۰۶ آبان ۱۴۰۰ October 28 , 2021
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری:

مراجعان مدعی نزاع در استان ۳ درصد افزایش یافت

  • کد خبر 3981
  • تاریخ خبر ۱۳۹۶/۰۴/۰۳

مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری گفت: در ۲ ماهه نخست امسال مراجعان مدعی نزاع در چهارمحال و بختیاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳ درصد افزایش یافته است.

منصور فیروزبخت اظهار داشت: در 2 ماهه نخست امسال 3هزار و 564 مورد معاینه در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شد که از این مجموع هزار و 299 مورد مراجعان مدعی نزاع بودند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 3 درصد افزایش یافته است. وی افزود: همچنین در این مدت 768 مورد معاینه مربوط به ضرب و جرح ناشی از تصادفات انجام شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد 29درصدی را نشان می‌دهد.
مدیرکل پزشکی قانونی چهارمحال و بختیاری با اشاره به رشد 53 درصدی معاینه و تعیین علت فوت در پزشکی قانونی بیان کرد: در 2 ماهه نخست امسال 179 مورد معاینه اجساد و تعیین علت فوت در پزشکی قانونی انجام شده است.
فیروزبخت خاطرنشان کرد: از این مجموع 27 مورد اجساد معاینه شده مربوط به تصادفات رانندگی است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 4 درصد کاهش داشته و 2 مورد معاینه اجساد مربوط به حوادث کار، 3 مورد معاینات اجساد ناشی از گازگرفتگی و 2 مورد نیز مربوط به غرق‌شدگی است.
وی با اشاره به بررسی قصور پزشکی تصریح کرد: سال گذشته 48 مورد پرونده رسیدگی به قصور پزشکی و کادر درمانی در مراکز پزشکی قانونی استان تشکیل شد که از این مجموع 25 مورد منجر به محکومیت پزشک شد و در 23 مورد نیز پزشک و کادر درمان تبرئه شدند.
حشمت‌ا... جوکار، دادستان نظامی چهارمحال و بختیاری نیز با اشاره به کاهش 8/16درصدی ورودی پرونده های قضائی به دادسرای نظامی استان اظهار داشت: بیش از 4/21درصد از پرونده‌ها در سال 95 نسبت به سال 94 رسیدگی و مختومه شده‌اند. وی با بیان اینکه برگزاری کلاس‌های آموزشی و آگاه‌سازی نیروهای مسلح در سطح یگان‌های نظامی و انتظامی در استان، از مهم‌ترین دلایل کاهش آمار پرونده‌ها بوده است، افزود: در راستای جلوگیری از وقوع جرم و کاهش آن در دادسراهای نظامی در 10 سال گذشته دوره‌های آموزشی برای جلوگیری از وقوع جرم برای کارکنان نیروی مسلح برگزار شده است. عبدالرحمن توفیقیان در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر، در راستای آمار مربوط به زندان‌های استان و با بیان اینکه استان در مقایسه با دیگر استان‌ها جرم‌خیزی کمی دارد، اظهار داشت: سال گذشته ورودی‌ زندان‌های استان در مقایسه با سال 94 معادل 7 درصد کاهش یافت.
مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری  با بیان اینکه سال گذشته 8 هزار و 20 نفر متهم معرفی شده از مراجع قضائی وارد زندان‌های استان شد، افزود: سال گذشته بازدید قضات از زندان‌ها 40 درصد و عفو و تخفیف مجازات محکومین 25درصد، افزایش و تعداد محکومین 20 درصد و تعداد زندانیان نیز 12 درصد کاهش یافت.
مدیرکل زندان‌های چهارمحال و بختیاری با اشاره به انجام اقدامات فرهنگی موثر در زندان‌های استان، بیان کرد: سال گذشته، 52 حافظ یک تا 7 جزء قرآن در زندان‌های استان تربیت شد که این افراد از تخفیف در مجازات و آزادی برخوردار شدند.توفیقیان به اجرای موفق طرح امید با مشارکت 400 نفر از مددجویان اشاره و تصریح کرد: سال گذشته 33 کارگاه آموزش مهارت‌های زندگی و 33 دوره فنی و حرفه‌ای در 52 رشته با مشارکت یک هزار و 460 نفر و اعطای گواهینامه به 560 نفر از مددجویان برگزار شد. وی با بیان اینکه پروژه اردوگاه شهرکرد با 2 هزار و 930 مترمربع، 500 نفر ظرفیت و 3 میلیارد و 500 میلیون تومان تکمیل و آماده بهره‌برداری شده است، تصریح کرد: فضای قدیمی اردوگاه شهرکرد با تغییر کاربری برای اشتغال زندانیان اختصاص می‌یابد.
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس