روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ July 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تعطیل غیر رسمی

  • کد خبر 3263
  • تاریخ خبر ۱۳۹۵/۱۲/۱۵

خدا برای هیچ کس نخواد! چند سال پیش در چنین روزهایی درست وقتی که من باید یه تکلیف دانشگاهی رو تحویل می دادم، لپ تاپم سوخت.
از این تعمیرگاه به اون تعمیرگاه پیش هرکسی که بردیم گفتن: «الان که دیگه آخر ساله، ما در حال انبارگردانی هستیم، باید اینجا بمونه تا بعد از عید!» بعد از این جمله من با چشم های گرد شده و صدای لرزان می گفتم: «تا بعد از عید؟ الان هنوز 20 روز به عید مونده، خود عید هم سر جمع 20 روز تعطیله، بعد تا شما باز کنین و این تعمیر بشه به عبارتی میشه دو ماه دیگه!» این جمله رو می گفتم و لپ تاپ رو می زدم زیر بغلم با قیافه آدمی که لشکرش شکست خورده که هیچ تا نفر آخر تارومار شده، برمی گشتم خونه.
 اونجا بود که فهمیدم سال، نه بیست و نهم و نه سی ام اسفند که همون اواخر بهمن تموم می شه و بقیه اش مثل وقت اضافه فوتبالی می مونه که بازیکن ها دیگه رمق بازی ندارن و فقط الکی زیر توپ می زنن!
به نظر شما این واسه کشوری که یکی از مهم‌ترین اتفاق های تاریخیش یعنی ملی شدن صنعت نفت روز 29 اسفند اتفاق افتاده عجیب نیس؟
اینکه ما از اول اسفند یه سری از کارها رو به دو ماه بعد موکول می کنیم اونم فقط با این استدلال طلایی که «دیگه رو به عیده!» کار درستیه؟
یه روز ماه اسفند دست کم برای ما نه بلکه برای اداره ها و فروشگاه هایی که حسابرسی و انبارگردانی دارند، هیچ تفاوتی با یه روز ماه اردیبهشت یا یه روز مرداد ماه نداره.
این یادآوری ساده شاید به درد کسانی بخوره که امسال باید توی کنکور شرکت کنند، یا یه پروژه عقب افتاده رو تحویل بدهند یا کار نیمه تمامی رو تمام کنند.
 اگه پای رقابتی در میان باشد توی همین روزهایی که بقیه اونا‌ رو دست کم می گیرند، میشه از رقبا پیش افتاد. روزهایی که کسی دل و دماغ کار کردن نداره یا فکر می کنه چون نزدیکه عیده و عید تعطیله، فرصت چند برابر کار کردن و جبران
عقب افتادگی ها هست و با همین فکرها روزهای طلایی اسفند رو از دست میده و توی عید هم احتمالا فرصت جبران پیدا نمی کنه!
 

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس