روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ July 04 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هفته بیست و سوم لیگ برتر، جام خلیج فارس؛

دوئل همشهریان ناکام ،در نقش‌جهان/یکشنبه، ساعت 16

  • کد خبر 3253
  • تاریخ خبر ۱۳۹۵/۱۲/۱۴

کمیته داوران اسامی داوران هفته بیست وسوم لیگ برتر فوتبال را علام کرد که بر این اساس تورج حق‌وردی قضاوت دربی اصفهان را بر عهده دارد .
تورج حق وردی به همراه  حسین طالقانی، فرهاد مروجی و پیمان فرخی مهر دیدار تیم های ذوب آهن و سپاهان را در لیگ برتر قضاوت خواهد کرد.اسماعیل صفیری پیشکسوت داوری اصفهان نیز بر امر قضاوت این دیدارنظارت می کند.

ترکیب احتمالی تیم‌ها در دربی اصفهان

سپاهان:
مهدی امینی، موسی کولیبالی، شجاع خلیل‌زاده، سیدجلال عبدی، آرمین سهرابیان، میلاد سرلک، رسول نویدکیا، سرور جباروف، فرید بهزادی کریمی، جلال‌الدین علی‌محمدی و مسعود حسن‌زاده
ذوب‌آهن: رشید مظاهری، وحید محمدزاده، محمد نژادمهدی، علی حمام، مهران درخشان مهر، مهدی مهدی‌پور، دانیال اسماعیلی‌فر، سیدمحمدرضا حسینی، احسان پهلوان، جری بنسون و مهدی رجب‌زاده


شصتمین شهرآورد
مصادف با روزهایی که فوتبال اصفهان از دوران باشکوه خود فاصله گرفته است شصتمین شهرآورد نصف جهان در ورزشگاه نقش جهان برگزار خواهد شد. تیم‌های سپاهان و ذوب‌آهن در حالی برای شصتمین مرتبه در قالب دیداری رسمی رو در روی یکدیگر قرار می‌گیرند که در تازه‌ترین تقابل آنها شرایطی خاص و عجیب حاکم است که در اتفاقی کم‌سابقه هر دو تیم هماهنگ با یکدیگر با سه شکست متوالی به این مسابقه رسیده‌اند.
سپاهان ظرف هفته‌های بیستم تا بیست و دوم لیگ برتر به ترتیب به پیکان، ماشین‌سازی و پرسپولیس باخت و ذوب‌آهن در این مدت به نوبت مغلوب صبا، تراکتورسازی و استقلال شد. این باخت‌های پشت سر هم منجر به آن شد که ذوب‌آهن ضمن از دست دادن جایگاه سومی خود از کورس رقابت بر سر سهمیه آسیایی عقب بیفتد و سپاهان با سقوط به نیمه پایینی جدول صاحب رتبه‌ای دورقمی شود؛ اما تلخکامی دو تیم اصفهانی تنها به عرصه رقابت‌های داخلی محدود نمی‌شود بلکه فراتر از آن ابعادی بین‌المللی هم دارد. امسال یکی از معدود فصول یک دهه اخیر است که در آن سپاهان در لیگ قهرمانان حضور ندارد. ذوب‌آهن هم که برخلاف همشهری به عنوان یکی از چهار نماینده ایران در این تورنمنت آسیایی حاضر است با یک باخت ناجور حیثیتی برابر حریف 10 نفره عربستانی به این مسابقه رسیده است.  با این تفاسیر، ادعایی به گزاف نیست اگر مدعی شویم شصتمین شهرآورد نصف جهان مصادف با یکی از بدترین مقاطع فوتبال اصفهان ظرف دهه اخیر و در شرایطی برگزار می‌شود که برخلاف گذشته‌ای نزدیک از شکوه فوتبالی دیار زاینده‌رود خبری نیست. با این وجود و حتی در این روزهای نه چندان خوش هم، اصفهانی‌ها امیدوارند که شهرآورد آنها مثل بسیاری از دفعات قبلی مسابقه‌ای جذاب از آب دربیاید که نگاه بسیاری از اهالی فوتبال ایران را به خود جلب می‌کند و ویترینی از زیبایی‌های لیگ برتر را به نمایش می‌گذارد. آخرین شهرآورد فوتبال اصفهان که چهار ماه و 20 روز پیش در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد به کام ذوب‌آهنی رقم خورد که با 2 گل مرتضی تبریزی همشهری خود را شکست دادند. پنجاه و نهمین دربی نصف جهان اما بیش از آنکه تحت تاثیر برد ذوب‌آهن و درخشش تبریزی باشد زیر سایه خداحافظی غریبانه اسطوره سپاهان، محرم نویدکیا قرار گرفت که برخلاف مخالفت بسیاری از همبازیانش اصرار داشت در آن مسابقه رسما به فوتبال حرفه‌ای خود پایان دهد. شهرآورد شصتم فوتبال اصفهان اولین مسابقه‌ای است که از پس از بازگشایی مجدد ورزشگاه نقش جهان در این استادیوم به میزبانی سپاهان و برابر ذوب‌آهن برگزار می‌شود.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس