روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ July 08 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آشنایی با اشتباهات کمد تکانی

  • کد خبر 3175
  • تاریخ خبر ۱۳۹۵/۱۲/۰۷

ماه پرکار آخرسال فرا رسیده است. اگر دوست دارید از بهم ریختگی های کمدتان خلاص شوید، می توانید با کنار گذاشتن اشتباهاتی که در ادامه این مطلب ذکر کرده ایم، تاحدی از این مشکل رها شوید و بتوانید به اوضاع سروسامان دهید

 یكی از قسمت های همیشه در معرض بهم ریختگی، كمدها و كشوهای لباس ها هستند. شاید راه های زیادی برای مرتب شدن آنها درنظر گرفته باشید، اما با وجود بچه ها یا به خاطر زمان هایی كه عجله دارید با كمترین واكنشی كمدها دوباره نامرتب می شوند. حتما راه حل هایی برای این بحران داخلی هست! كافی است كمی دل مان را به دریا بزنیم و دوباره به فضای در اختیارمان و لباس ها نگاه كنیم. چه كمد بزرگ و جاداری با كشوهای زیاد داشته باشید و چه فقط یك كمد دو در داشته باشید فقط با دو كشو، باز هم این نكته ها به كمك شما می آیند. شاید حتی ایده های جدیدتری به ذهن تان برسد برای حل این معضل.
کمد یک فضای خصوصی است
قبل از هر حرکتی به عنوان اولین قانون یادتان باشد کمد شما به عنوان یک فضای خصوصی باید توسط شخص خودتان و در یک روز مجزا خانه تکانی شود. دومین قانون این است که قبل از هر كاری سعی كنید متناسب با فضایی كه در اختیار دارید وسیله تهیه كنید نه بیشتر از آن. همین حرف، اول جلوی خرید لباس هایی كه شاید مجموعا یک بار پوشیده می شوند را می گیرد و این یعنی فضای بیشتر برای لباس های قابل استفاده و نظم پذیری بهتر فضای موجود.
یکی یکی از لباس ها دل بكنید
استفاده از در كمد ها را فراموش نكنید. می توانید به درها سازه های پارچه ای جیب داری آویزان كنید كه خیلی چیز ها را می توانند درون خود جای دهند . سری به كمد لباس تان بزنید. یكی یكی لباس ها را ورق بزنید. كدام لباس ها را بیشتر از یك سال است كه نپوشیده اید؟! كمی با خودتان صادق باشید، بعد از این هم این لباس ها را نمی پوشید. یك بار از اینها دل بكنید و اگر نو و قابل استفاده هستند به خیریه ای اهدا كنید تا با این كار لبخندی روی لب كسی كه نمی شناسید، بیاید.
دسته بندی یادتان نرود
اگر دو كمد یا بیشتر در اختیار دارید، لباس های رسمی را از لباس های دم دستی و راحتی جدا كنید. لباس های رسمی را به ترتیب رنگ بچینید تا انتخاب كردن آنها برای تان راحت تر باشد.
از جعبه ها كمك بگیرید
برای مرتب كردن كشو ها از جعبه ها كمك بگیرید. مثلا یك جعبه لیوان كه در حالت عادی شش خانه دارد را بردارید و در هر خانه دو جفت جوراب با رنگ های نزدیك به هم قرار دهید. برای مرتب كردن سایر قسمت های كشوها هم همین شیوه را ادامه دهید و جعبه ها را مرزهای لباس ها قرار بدهید. حتی لباس های كوچك هم به راحتی با این روش پیدا می شوند.
همه را آویزان نكنید
احتیاجی نیست همه لباس ها را روی چوب لباسی قرار دهید و آویزان كنید. لباس های كتان و رسمی را كه با تا كردن به راحتی چروك می شوند، آویزان كنید. لباس ها با بافت های ضخیم مثل ژاكت ها و پولیور ها را تا كنید و در جعبه هایی كه برای تقسیم بندی فضای كمد تعبیه كرده اید، بچینید.
در كمدها را فراموش نكنید
استفاده از در كمد ها را فراموش نكنید. می توانید به درها سازه های پارچه ای جیب داری آویزان كنید كه خیلی چیز ها را می توانند درون خود جای دهند. مثلا دمپایی های شما در همین جیب ها جا می گیرند یا شال هایی كه هنوز برای مرتب كردن شان، جایی پیدا نكرده اید. همه اینها می توانند در همین قسمت ساده از كمد قرار بگیرند.
مواظب كیف ها باشید
اگر از كیف های تان به خوبی مراقبت نكنید به مرور زمان شكل خود را از دست می دهند و چرمی های آنها در قسمت هایی، شكسته و پوسته پوسته می شوند پس بهتر است اگر فضا دارید آنها را آویزان كنید.
در غیراین صورت سعی كنید به شكلی از بدفرم ایستادن یا تا خوردن آنها جلوگیری كنید. می توانید از ترفند قراردادن كیف ها درون یكدیگر كمك بگیرید.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس