روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ July 10 , 2020
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تغییر دکوراسیون عید را از همین امروز آغاز کنید

  • کد خبر 3122
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۷۲۸

بازسازی خانه هادیگر مثل گذشـته ها به صورت ساده انجام نمی شود و در سبک، طرح و انتخاب مصالح دارای پیچیدگی های مختص به خود نیز هست، آن هم در تمامی قسمت ها، هم از نظر ظاهری هم از لحاظ بعد فنی، در یک بازسازی اصولی شما به نکات بسیار زیادی باید توجه کنید

 بازسازی منزل
از تیم اجرایی خود طرح سه بعدی محیط را بخواهید، این کار به شما کمک می کند که قبل از اجرای بازسازی منزل بتوانید محیط خود را ببینید و با اطمینان خاطر بیشتر در این راه هزینه کنید یا حتی آن را دوباره دچار تغییرات کنید، در انتخاب متریال سعی کنید انتخاب خود را به طرح اولیه محدود نکرده یا در یک روز پروژه انتخاب متریال های خود را نبندید و هر متریال را با دلیل و وقت کافی در زمان مناسب با مشاوره با کارشناس خود در حین اجرای بازسازی انتخاب کنید.منظـور از انتظارات دقیقا چیست؟
تمامی افراد خانواده با توجه به عادت ها و سلایق خود انتظارات مخصوص خود را دارند، مثلا شاید در خانـــواده ای، فرزنـــد کوچـک به طرح های ستاره ای، فرزند بزرگ تر رنگ های خنثی، مادر خانـواده به ارگونومـی آشـپزخانه اهمیت می دهد و پدر هم یک‌سری عـــادت هـــای خـــاص دارد کـــه در شـکل گیـری پـلان چیدمان و دکوری محیط تاثیر گذار خواهد بود و می توان هریک از این انتظارات را در محیط مخصوص خود به کار برد تا بازسازی در انتها بیش از پیش دلنشین و متناسب شود.در بازسازی محدودیت بودجه دارید؟
یکی از مهم ترین دغدغه های روز بالانس کردن میزان بودجه مورد نظر با سلیقه و انتظارات نیز هست. پیشنهاد می کنیم ضمن اعلام بودجه مورد نظر خود بخواهید کارهای محیط لیست شود و تغییرات محیط اولویت بندی شود و با توجه به اولویت ها بودجه مورد نظر تقسیم و مدیریت شود و در قسمت هایی که در اولویت کمتری هستند از متریال های اقتصادی و طرح های ساده تر استفاده شود و بودجه شما دقیقا در قسمت های اصل کارتان صرف شود تا بازدهی بازسازی بالا برود.
از مباحث فنی و تاسیساتی محیط خود غافل نشوید و در حین بازسازی از سلامت و کارایی درست آن ها مطمئن شوید تا پس از بازسازی مشکلی برای تاسیسات شما پیش نیاید و محیط در سرما و گرما بتواند از پس متراژ خود برآید و بهترین بازدهی خود را داشته باشد. سیم کشی های محیط خود را از یاد نبرده و از کارشناسان خود بخواهید آن ها را چک و در صورت نیاز ترمیم یا تعویض کنند. تضاد رنگ ها در وسائل منزل
در انتخاب رنگ متریال های محیط دقت کنید تا علاوه بر زیبا بودن، برای تان خاص و دلپذیر باشد و بتوانید با آن رنگ کاملا ارتباط برقرار کنید. همواره به این نکته توجه کنید که وسایلی که انتخاب کرده اید، دارای رنگ هایی باشند که با هم سازگاری داشته باشند و در راستای تکمیل طراحی داخلی محیط شما باشد. مثلا یک میز ناهارخوری قرمز با صندلی زرد اصلا زیبا به نظر نمی رسد یا انتخاب دو رنگ برای کل محیط در طول زمان خسته کننده خواهد بود. می توان از تضاد رنگی استفاده کنید. مثلا اگر بخش زیادی از خانه شما سفید است، حال یک وسیله دکوری مشکی اگر در خانه قرار دهید هم دارای تضاد رنگی مناسب است و هم به اصطلاح به چشم می آید.  دکورها محیط را شلوغ می کنند؟
دکورهای متناسب با محیط خود انتخاب کنید، برخی در این باورند که دکورها محیط را شلوغ می کنند و برخلاف کارهای خوب دکورها کمتر به آن ها فکر می کنند در صورتی که می توان هر دکور را دقیقا با سبک مورد نظر طراحی کرد تا علاوه بر افزایش کارایی، به زیبایی محیط کمک بسزایی کند، اما نکته اینجاست که هر محیط با توجه به متراژ، شکل پلان و سبک مورد نظر باید تعداد دکور آن و جای دکور ها مشخص شود چرا که جای گیری مناسب هر دکور و ظرافت آن در طراحی و به خصوص اجرا و استفاده از متریال مناسب از عوامل اصلی اصول دکوراسیون منزل نیز هست.
همگام با دکور مناسب وسایل دکوری می توانند کار شما را تکمیل کنند، اما ضمن انتخاب صحیح وسایل دکور باید در فضای صحیح خود نصب شوند تا کارایی لازم را دارا باشند زمانی یک وسیله تزیینی به چشم می آید که در جای درست خودش باشد.
به نقاط کانونی خانه خود دقت کنید. معمولا وسایلی که در نقطه کانونی خانه قرار می گیرند، بیشتر در معرض دید هستند. نورپردازی مناسب جهت دیده شدن بهتر وسائل را فراموش نکنید چرا که هر محیط برای زیباتر شدن نیازمند نور دکوراتیواست. وقتی که وسیله ای خریدید، اما نور مناسب به آن نمی رسد چه فایده ای دارد؟ برای بهتر دیده شدن وسایل دکوری خودتان حتما آن را در جایی قرار دهید که نور مناسب به آن برسد یا برای آن نورپردازی خاص صورت بگیرد.

ارسال دیدگاه

نظر شما در مورد این خبر چیست

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس