روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ February 04 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سرلشکر جعفری در مراسم تجلیل از جهادگران اقتصاد مقاومتی:

تحریم جمهوری اسلامی ایران جواب نمی‌دهد

  • کد خبر 27
  • تاریخ خبر ۲/۰۱/۰-۳۷۹

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه باید خودمان را برای حفاظت از ارزش‌ها و اصول انقلاب آماده کنیم گفت:آنچه سپاه در مسیر سازندگی کشور به آن توجه ویژه دارد محرومیت‌زدایی و اجرای اقتصاد مقاومتی است.

 
منطقه ای و فرامنطقه ای وجود داشت و می‌بایست عرصه ای فراهم شود تا این توان در میدان سازندگی صرف شود. وی افزود: پس از جنگ، سازندگی مهم ترین مسئله کشور بود و سپاه نیز تصمیم مهمی برای ورود به این حوزه گرفت و با توانمندی فنی که ایجاد شده بود و ماشین آلاتی که سپاه در اختیار داشت وارد این عرصه شد.سرلشکر جعفری با بیان اینکه در عرصه سازندگی، سپاه با تکیه بر توان داخل کشور وارد شد و شروع به خدمت رسانی کرد، گفت: قرارگاه خاتم کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام داده و جزو بزرگ ترین مجموعه‌های سازندگی و مهندسی کشور است.
وی ادامه داد: ورود سپاه به این فازها زمانی بود که مردم اراده خود برای انجام آن و روحیه استکبار ستیزی خود را به حد اعلا رساندند. در سال ٨٤و ٨٥ که روحیه استکبار ستیزی مردم به اوج رسید، غربی‌ها برای ایجاد فشار به نظام به دستورآمریکا این قراردادها را بهم زدند و رفتند.
فرمانده کل سپاه افزود: در این زمان مجموعه داخلی باید کار را تقبل می‌کرد ،سپاه این کار را کرد و امروز بعد از ٨ سال با افتخار توان انجام این ماموریت را به دنیا ثابت کردیم.
سرلشکر جعفری فازهای ١٥و١٦ را خط شکنی سپاه عنوان کرد و اظهار داشت: همه این اقدامات توسط متخصصان داخلی انجام شد و مبنایی برای فازهای دیگر خواهد بود.
وی خاطرنشان کرد: آنچه که دشمنان باید بدانند و البته فهمیده‌اند این است که ایران می‌تواند روی پای خود بایستد و تحریم‌ها نه تنها اثری در مسیر و راه ما نداشته بلکه باعث رشد و پویایی و بروز استعدادهای داخلی در کشور می‌شود.
سرلشکر جعفری تصریح کرد: آنها می‌دانند تحریم جمهوری اسلامی جواب نمی‌دهد و باید سر میز مذاکره بنشینند و از طرق دیگر وارد شوند و البته رهبر معظم انقلاب نیز درخصوص پسابرجام هشدار دادند.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما باید خودمان را برای حفاظت و حراست از ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی آماده کنیم، گفت: آنچه سپاه در مسیر سازندگی کشور به آن توجه ویژه دارد، محرومیت زدایی و اجرای اقتصاد مقاومتی است. وی توجه به بحران آب در آینده را بسیار مهم و سرنوشت ساز خواند و گفت: باید نگاهمان به سمت نیازمندی‌های اساسی و استراتژیک کشور از جمله مسئله آب باشد.
سرلشکر جعفری اظهار داشت: وقتی جهاد در راه خدا باشد خدا هم کمک می‌کند. همانطوری که آلمانی‌ها اذیت کردند و کمپرسور را ندادند و متخصصان خودمان آن را ساختند.
فرمانده کل سپاه افزود: البته در کار جهادی ممکن است مخالفت هایی هم از داخل و خارج باشد و برخی افراد که سودشان در تامین کالایی از خارج است ممکن است مخالفت هایی کنند.
وی در پایان گفت: 3 فاز دیگر در دست قرارگاه است که باید آن را به نتیجه برساند و با انجام پروژه های دیگر ماموریت امنیت و رفاه مردم را نیز انجام دهد.
 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس