روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

شهردار اردستان خبر داد:

مناسب‌سازی پیاده‌روهای اردستان برای عبور عابران، سالمندان و معلولان

  • کد خبر 19625
  • تاریخ خبر ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

شهردار اردستان گفت: با توجه به فرسودگی سنگفرش‌ها و ناهمواری مسیر پیاده‌رو، کار همسان‌سازی پیاده‌روهای خیابان‌های اصلی به منظور تسهیل در رفت و آمد عابران پیاده به ویژه تردد سالمندان، کودکان و روشندلان توسط شهرداری در حال انجام است.

معین مهدانیان اظهار کرد: مناسب‌سازی فضاهای شهری به ویژه پیاده‌روها یکی از مباحث اساسی است که از جهات مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و بهداشتی در زندگی شهروندان تأثیر عمده و نقش برجسته‌ای دارد.
وی افزود: با توجه به فرسودگی سنگفرش‌ها و ناهمواری مسیر پیاده‌رو و در راستای پاسخگویی به مطالبات شهروندان، کار همسان‌سازی پیاده‌روهای خیابان‌های اصلی به منظور تسهیل در رفت و آمد عابران پیاده، به‌ویژه تردد سالمندان، کودکان و روشندلان و همچنین زیباسازی منظر شهری، توسط شهرداری اردستان در حال انجام است.
شهردار اردستان با بیان اینکه کیفیت و جذابیت فضاهای عمومی شهری از جمله پیاده‌روسازی یکی از معیارهای توسعه‌یافتگی است، افزود: به همین دلیل سنگ‌فرش‌های طرح نابینایان جایگزین سنگ‌فرش‌های فرسوده خواهد شد، این عملیات در فازهای مختلف تعریف شده که اکنون فاز اول این پروژه در خیابان شهید فائق به متراژ ۲۶۵۰ متر مربع به پایان رسیده است.
مهدانیان هدف از اجرای این پروژه‌ها را ارتقای کیفیت و مناسب‌سازی پیاده‌روهای سطح شهر به منظور تسهیل در عبور و مرور عابران و زیبایی بصری عنوان کرد و گفت: عملیات تعویض و بهسازی سنگ‌فرش‌های پیاده‌رو میدان نماز تا پمپ بنزین، خیابان قیام، خیابان هلال احمر و خیابان دکتر شریعتی در دستور کار است که بلافاصله انجام می‌شود.
وی با بیان اینکه کم‌کاری‌های دوره‌های گذشته مدیریت شهری صدمه بزرگی به اعتماد شهروندان وارد کرد و در تلاش هستیم تا با عملکرد درست و تأثیرگذار این مشکل را برطرف کنیم، گفت: اجرای طرح‌های عمرانی درست و مورد نیاز و کارشناسی شده علاوه بر جبران عقب‌ماندگی‌ها، تحول بزرگی در کیفیت خدمات در هسته مرکزی شهرستان اردستان ایجاد خواهد شد.

اِلمان کتاب در اردستان رونمایی شد

شهردار اردستان همچنین با اشاره به رونمایی از اِلمان «کتاب دوست من» در میدان اصلی اردستان، گفت: این پروژه در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی بین مردم و به‌ویژه دانش‌آموزان اجرا شده که همیشه در صدر مسائل فرهنگی بوده است و امید می‌رود از این پس نیز چنین باشد.
مهدانیان افزود: معتقدیم برای ترغیب به کتاب‌خوانی در فضای شهری بیشتر نیازمند فضاهای خلاقانه هستیم تا  در آنجا مردم بتوانند با کتاب آشنا شوند و آن را بخوانند. مدیریت شهری هر گونه کمک و همکاری در خصوص بالا بردن فرهنگ استفاده به کتاب و کتاب‌خوانی را به دستگاه‌های متولی اعلام کرده است.
وی با بیان اینکه اردستان همواره با فرهنگ و آدابش شناخته شده است و امید می‌رود افتتاح چنین پروژه‌هایی را در مناسبت‌های پیش‌رو در نقاط دیگر و حمایت اعضای شورای اسلامی شهر داشته باشیم، گفت: مجموعه شهرداری اردستان تلاش خواهد کرد تا اردستانی که قدمت چند هزار ساله دارد را به جایگاه اصلی خود برساند.


منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس