روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

بهره‌برداری از ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده در بافت‌ فرسوده اصفهان

  • کد خبر 19623
  • تاریخ خبر ۱۴۰۲/۰۳/۰۴

مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان از افتتاح و بهره برداری ۱۹۹ واحد مسکونی از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام بافت‌های فرسوده استان اصفهان به مناسبت سوم خرداد (سالروز آزادی خرمشهر) خبر داد.

علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار داشت: به مناسبت سوم خردادماه سالروز آزادی خرمشهر ۵ هزار و ۸ واحد مسکونی نوسازی شده توسط مردم در بافت‌های فرسوده ۶۷ شهر کشور افتتاح و بهره‌برداری می‌شود. 
وی افزود: در این مراسم، آیین افتتاح و بهره‌برداری از ۱۹۹ واحد مسکونی نوسازی شده مردمی در بافت‌های فرسوده استان اصفهان از مجموعه پروژه‌های در دست اقدام این استان، همزمان با سراسر کشور برگزار می‌شود. 
قاری قرآن با بیان اینکه ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات نوسازی برای احداث این واحدها پرداخت شده است، بیان کرد: واحدهای نوسازی شده در ۶۵ پروژه تعریف شده و در محدوده‌های بافت فرسوده شهری استان شامل شهرهای اصفهان، کاشان، شهرضا، آران و بیدگل، خمینی‌شهر، مبارکه، نطنز، گلپایگان و نجف آباد احداث شده است. 
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه ۱۰۴ شهر استان اصفهان بافت فرسوده مصوب دارند، عنوان کرد: وجود نقشه بافت فرسوده مصوب کمک می‌کند تا بتوانیم از اعتبارات دولتی برای بهسازی بافت‌های فرسوده استفاده کنیم. 
وی خاطرنشان کرد: در استان اصفهان براساس مطالعات و تحقیقات میدانی به‌عمل آمده بالغ بر ۱۴ هزار هکتار از اراضی شهری در زمره بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری قرار دارد که این میزان بیش از ۱۰ درصد محدوده‌های هدف بازآفرینی شهری کل کشور را شامل می‌شود. 
قاری‌قرآن گفت: ۷ هزار و ۳۷۹ هکتار از این پهنه‌ها به بافت فرسوده شناسایی شده، ۳ هزار و ۷۸۳ هکتار به سکونت‌گاه‌های غیررسمی شناسایی شده و ۳ هزار هکتار به بافت‌های تاریخی اختصاص دارد.


منبع: فارس

 

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس