روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آمار و ارقام سپاهان و ذوب‌آهن در لیگ برتر

  • کد خبر 19592
  • تاریخ خبر ۱۴۰۲/۰۳/۰۱

طلایی پوشان در این دوره 19 برد، هشت تساوی و سه شکست کسب کردند و توانستند 49 گل به ثمر رساندند و 17 گل نیز دریافت کردند؛ طلایی پوشان در این لیگ کمترین باخت را به خود اختصاص دادند

 لیگ برتر فوتبال به ایستگاه پایانی خود رسید و پرسپولیس توانست به عنوان قهرمانی برسد و تیم های نفت مسجد سلیمان و مس کرمان نیز سقوط کردند.
تیم فوتبال سپاهان که در این دوره توانست تا هفته پایانی در کورس قهرمانی باشد و فقط با اختلاف یک امتیاز به نایب قهرمانی برسد، عملکرد خوبی را رقم زد؛ طلایی پوشان در این دوره 19 برد، هشت تساوی و سه شکست کسب کردند و توانستند 49 گل به ثمر رساندند و 17 گل نیز دریافت کردند؛ طلایی پوشان در این لیگ کمترین باخت را به خود اختصاص دادند.
ذوب‌آهن  دیگر تیم اصفهانی نیز با36 امتیاز در رده نهم جدول قرار گرفت؛ این تیم هفت برد، 15 تساوی و هشت باخت را کسب کرد؛ سبزپوشان 25 گل زدند و 24 گل دریافت کردند؛ ذوب‌آهن پس از الومنیوم اراک بیشترین تساوی را در لیگ کسب کرد از آمارهای دیگر در مورد ذوب‌آهن می توان به دریافت پنج کارت قرمز اشاره کرد که پس از نفت مسجد سلیمان بیشترین کارت قرمز را دریافت کردند.
شهریار مغانلو از سپاهان با 13 گل زده توانست اقای گلی لیگ را کسب کند؛ رامین رضائیان و امید نور افکن نیز هفت گله‌های طلایی پوشان بودند؛ اما در جمع سبزپوشان گل زن شاخصی در این لیگ مطرح نشد.
در میان پاسورهای برتر نیز رضائیان  و مغانلو و نورافکن از جمع طلایی پوشان به جشم می خورند و از ذوب‌آهن سامان نریمان جهان در این جمع به چشم می خور.
در حال حاضر و بعد از پایان لیگ در حالی که نیاز است تیم سپاهان شاکله تیمی خود را حفظ کند اما اخبار متفاوتی از تغییرات احتمالی از این باشگاه به گوش می رسد و حتی این اخبار گاهی تا صندلی راس مدیریت این باشگاه هم می رود.
سبزپوشان که در این یکی دو سال تغییرات زیادی را داشته اند به نظر می رسد تغییرات و اتفاقات بعدی در مورد این تیم به نگاه کلان این شرکت در مورد اینکه تیم با چه هدفی بسته شود باز می گردد.
در حال حاضر نقل و انتقالات و اخبار آن به نظر می‌رسد تحت تاثیر مسابقات حذفی کمی سکرت تر دنبال می شود اما به نظر می‌رسد با توجه به اینکه استقلال، پرسپولیس و تراکتور تیم‌هایی هستند که فصل اینده را با ثبات در نیمکت دنبال خواهند کرد؛ خیلی زود تلاش‌ها برای خدمت گرفتن بازیکنان کارامد لیگ شروع شده و سپاهان نباید فرصت را از دست دهد.
علاوه بر آن سپاهان مسابقات اسیایی را در پیش دارند که می توان گفت که این بازی ها برای طلایی پوشان و کشورمان بسیار اهمیت دارد و امید است ناکامی های سال‌های گذشته کشورمان در بازی های آسیایی در باشگاه ها با طلایی پوشان جبران شود؛ البته به نظر می رسد در ادامه بازی ها تیم‌های ایرانی در کشورمان از نمایندگان عربستان نیز میزبانی کنند که یک امتیاز خاص برای فوتبال پر هوادار کشورمان به حساب می اید.
فوتبال اصفهان در حالی که دو ورزشگاه استاندار نقش جهان و فولادشهر را در اختیار دارد و همچنین پتانسیل خوبی را در استان و تیم‌های پایه وجود دارند که می تواند با برنامه ریزی فصل اینده شرایط بهتری داشته باشد و بتواند در همه زمینه ها رشد کند و البته درخشش دو تیم اصفهانی و کسب جام نیز می تواند این رشد و پیشرفت را شیرین‌تر کند.

منبع: صاحب نیوز

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس