روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد

  • کد خبر 19481
  • تاریخ خبر ۱۴۰۲/۰۲/۲۳

سنجش کیفیت هوا، امروز در ساعت منتهی به هشت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۴ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.

وضعیت هوای اصفهان امروز _شنبه بیستم‌وسوم اردیبهشت‌ماه_ به شرح زیر است:
سنجش کیفیت هوای امروز در ساعت منتهی به هشت صبح با قرار گرفتن روی شاخص ۱۰۴ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) ثبت شده است.
امروز دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های پروین با شاخص ۱۳۵ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.
دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۹۸ و رودکی با شاخص ۷۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.
دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های خرازی، استانداری اصفهان، کاوه، جی، میثاق، خواجو، باغ غدیر، دانشگاه و شاهین‌شهر فعال نیست.
در حال حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به‌جز شهر اصفهان، ایستگاه مبارکه و سجزی است. شاخص کیفی هوای سجزی با قرار گرفتن روی عدد ۱۲۹ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) و مبارکه با شاخص ۶۹ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.
شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.
شاخص کیفی هوا (Air Quality Index) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا مانند مونوکسید کربن، دی‌اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن‌دار، ازن و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف دارد، به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس