روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان سالم است

  • کد خبر 19132
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۱۲/۲۵

اصفهان- شاخص کیفی هوای اصفهان امروز بیست و پنجم اسفندماه براساس داده‌های ۱۴ ایستگاه پایش فعال با میانگین ۷۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.‌

مسئول امور کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان  اظهار داشت: میانگین شاخص هوای کلان‌شهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز پنجشنبه بیست و پنجم اسفندماه بر اساس داده‌های دریافتی ۱۴ ایستگاه پایش فعال با شاخص ۷۱ در وضعیت قابل قبول ثبت شد.

جمشید لقایی با اشاره به قطعی ایستگاه پایش هوا در بلوار کاوه، افزود: امروز شاخص هوا در ایستگاه میدان انقلاب با ۹۲، رهنان با ۸۷، میرزا طاهر با ۷۷، کردآباد با ۷۵، محله ولدان (ورزشگاه میثاق) با ۶۸، دانشگاه صنعتی با ۷۰، میدان باهنر با ۶۷، سپاهان شهر با ۶۶، خیابان‌های فرشادی و فیض با ۶۵ AQI در وضعیت قابل قبول است.‌

مسئول کنترل کیفیت هوا در معاونت حمل و نقل شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: کماکان به گروه‌های آسیب پذیر جامعه از جمله سالمندان، افراد دارای بیماری‌های قلبی و ریوی، زنان باردار و کودکان توصیه می‌شود فعالیت‌های سنگین و طولانی را در فضای باز کاهش دهند.

هوای اصفهان سالم است/ شاخص ایستگاه رودکی در وضعیت پاک
شاخص هوا در ایستگاه‌های پایش شهرداری اصفهان- ۲۵ اسفند

سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان حفاظت محیط زیست (منطقه اصفهان)، امروز شاخص هوا در ایستگاه خیابان احمدآباد با ۹۰، پروین با ۷۹ و بزرگراه خرازی با ۵۶ AQI در وضعیت قابل قبول و رودکی با ۴۳ AQI در وضعیت پاک ثبت شد.

شاخص هوا همچنین در منطقه صنعتی سجزی با ۳۲ و شاهین‌شهر با ۷۸ AQI در وضعیت قابل قبول بوده و ایستگاه‌های پایش هوا در سایر شهرها از جمله مبارکه، نجف‌آباد، کاشان، زرین‌شهر، خمینی شهر و منطقه صنعتی دولت آباد دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس