روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

تلاش برای بازگشایی راه ۱۲۰ روستا در استان اصفهان

  • کد خبر 18889
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۱۱/۱۳

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان از تلاش امدادگران و راهداران برای بازگشایی راه ارتباطی ۱۲۰ روستای این خطه در پی بارش برف ۲ روز اخیر خبر داد.

منصور شیشه فروش روز پنجشنبه افزود: راه ارتباطی روستاهای یاد شده در غرب و جنوب استان به دلیل بارش برف وکولاک در مدت ۴۸ ساعت گذشته مسدود است و تلاش راهداران برای بازگشایی و برف روبی این بخش‌ها همچنان ادامه دارد.

وی اظهار داشت: به علت شدت برف هم اکنون ارتباط مخابراتی و صدا و سیمای شهرهای بیده، کمه و ۵۰ روستا در پادنا و پادنای علیای شهرستان سمیرم با جمعیت بیش از ۲۸ هزار نفر قطع است.

شیششه فروش افزود: افزون بر این برای کمک رسانی در عملیات برف روبی و بازگشایی راه‌های ارتباطی در چهار محال و بختیاری، پنج گروه برف روبی از اداره راهداری و شهرداری‌های استان اصفهان به همراه تجهیزات و سه دستگاه لودر، یک دستگاه گریدر، یک دستگاه بلدوزر، چهار دستگاه کامیون و چهار دستگاه برف روب به چهار محال و بختیاری اعزام شد

وی یادآور شد: در ۲ روز گذشته ۲۱۰ تیم امدادی متشکل از اورژانس، هلال احمر، آتش نشانی، راهداری، پلیس راه و مدیریت بحران، در جاده‌های ارتباطی و شهری و روستایی غرب، جنوب و شمال استان مستقر شدند.

مدیرکل مدیریت بحران اصفهان افزود: در این راستا خدمات امدادی به در راه ماندگان، اسکان اضطراری۴۰۰ خانواده، امداد رسانی به ۵۶۲ خودرو و نجات ۱۳۸ نفر از برف و تصادفات توسط تیمهای امدادی صورت گرفت.

ارسال اولین محموله کمک‌های مردمی اصفهان به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی

شیشه فروش همچنین گفت که اولین بخش از کمک‌های مردمی این استان شامل مواد خوراکی، چادر و مایحتاج ضروری به مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی در شهرستان خوی ارسال شده است.

وی افزود: برای کمک رسانی به زلزله زدگان آذربایجان شرقی ، هشت گروه تغذیه و اسکان اضطراری هلال احمر استان اصفهان به همراه ۴۰ نفر نجاتگر به این مناطق اعزام شدند.

وی همچنین به ارسال هشت دستگاه خودروی عملیاتی و یکهزار تخته چادر امدادی به همراه محموله کمک‌های مردمی شامل نان و مایحتاج زندگی از شهرستان برخوار اشاره کرد.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس