روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

چهارشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۲ March 22 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

درخشش فیلم‌سازان اصفهانی در جشنواره منطقه‌ای یزد

  • کد خبر 18832
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۱۱/۰۸

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اصفهان از درخشش فیلم‌سازان اصفهان در شصت‌وپنجمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان یزد – ایساتیس خبر داد.

سیدمحمد طباطبایی ضمن اعلام این خبر و با اشاره به برگزاری جشنواره منطقه‌ای ایساتیس، اظهار کرد: در آئین اختتامیه شصت‌وپنجمین جشنواره فیلم ایساتیس که روز گذشته (۷ بهمن‌ماه) در سالن شهید آوینی شهرداری یزد برگزار شد، استان اصفهان دارای بیشترین نامزدهای برتر در بخش‌های مختلف شد و اکثر جوایز نیز به فیلم‌سازان اصفهانی رسید.

او با بیان اینکه جشنواره ایساتیس، جشنواره‌ای منطقه‌ای بوده است که با حضور ۱۱ استان از سراسر کشور برگزار شد، ادامه داد: در این جشنواره، جایزه بهترین فیلم به فیلم «کرمچاله» به کارگردانی احسان طالقانی رسید که تهیه‌کنندگی آن را شهرداری اصفهان و احسان طالقانی بر عهده داشتند. این فیلم توانست با حمایت شهرداری اصفهان، افتخارآفرین باشد و امیدوارم شهرداری اصفهان این حرکت مثبت که باعث افتخار برای شهر و حتی کشور است را ادامه دهد تا  فیلم‌سازان اصفهانی بتوانند جوایز ملی و جهانی بیشتری را نصیب اصفهان کنند.

مدیر انجمن سینمای جوانان استان اصفهان تصریح کرد: برترین‌های بخش‌های مختلف جشنواره ایساتیس ازجمله بهترین فیلم، بهترین فیلم‌نامه، بهترین عکس، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم‌نامه اقتباسی، بهترین انیمیشن، بهترین فیلم‌برداری، بهترین صدابرداری و صداگذاری از میان هنرمندان استان اصفهان و شهرهای اصفهان و کاشان انتخاب شدند. این تعداد از جوایز در طول تاریخ جشنواره‌های منطقه‌ای برای اصفهان کم‌نظیر بوده است و رکورد بسیار خوبی برای فیلم‌سازان اصفهان محسوب می‌شود که در یک جشنواره جوایز متعدد را با فیلم‌های مختلف و نه با یک یا دو فیلم کسب کنند.

طباطبایی افزود: لوح افتخار و مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم‌نامه تألیفی به فردین انصاری نژاد برای فیلم «کرم­چاله» از اصفهان، لوح افتخار و  مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم‌برداری به علی حسین زاده برای فیلم‌های داستانی «آبا» و «انسان»  از اصفهان، لوح افتخار و  مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم‌نامه اقتباسی به امیر رستمی برای فیلم «خانه دورافتاده» از اصفهان، لوح افتخار و  مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال در بخش بهترین صدای فیلم به مصطفی بهمنی برای صدابرداری فیلم داستانی «آبا»  از کاشان، لوح افتخار و  مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال به رامین ابوالصدق برای صداگذاری فیلم داستانی «آبا» از کاشان، تندیس جشنواره و لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین فیلم پویانمایی به حسن دهقاندوست برای فیلم «همه دیوارها کوتاه‌اند» از اصفهان،و همچنین لوح افتخار و مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال در بخش بهترین کارگردانی فیلم داستانی تندیس جشنواره به زیور حجتی برای فیلم «زنان لجمن» از اصفهان رسید.

او افزود: همچنین تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۲۵۰ میلیون ریال برای بهترین فیلم جشنواره به سید احسان طالقانی اصفهانی برای فیلم داستانی «کرم­چاله» از اصفهان و در بخش عکس نیز لوح افتخار و مبلغ ۴۰ میلیون ریال به‌عنوان عکس سوم به حسن دهقاندوست برای عکس «زیر پوست شهر» رسید، ضمن اینکه مجید حجتی از اصفهان برای عکس «یکی برای همه، همه برای یکی» تندیس جشنواره، لوح افتخار و مبلغ ۸۰ میلیون ریال را به‌عنوان عکس اول دریافت کرد.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس