روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ February 04 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا

  • کد خبر 18541
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۹/۰۸

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن کرونا نسبت به جمعیت، از درمان رایگان ۲۰۰۰ بیمار مبتلا به هپاتیت C خبر داد.

حسین فرشیدی در نخستین جلسه مشترک معاونان، مشاوران و مدیران حوزه ستادی و روسای سازمان‌های وابسته با موضوع «بررسی عملکرد وزارت متبوع در دولت سیزدهم» که در سالن همایش‌های شهید سلیمانی ستاد وزارت بهداشت برگزار شد، اظهار کرد: از شهریور 1400 تاکنون 139 کانکس مورد نیاز برای تکمیل واحدهای عشایری و فضای مورد نیاز در زمان بحران تامین شده است.

وی با اعلام پوشش جمعیتی 34 میلیونی روستایی و عشایری برنامه پزشک خانواده در کشور، افزود: مقدمات لازم برای اجرای این برنامه در کل کشور بر اساس دستورالعمل 03 در حال انجام است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت از احداث، تعمیر، تجهیز و بهبود استاندارد 2 هزار واحد بهداشتی تا پایان سال 1401 خبر داد.

ثبت رکورد جهانی تزریق واکسن نسبت به جمعیت

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ثبت رکورد جهانی تزریق روزانه واکسن کرونا نسبت به کل جمعیت در اوایل شهریور 1400 در ایران، بیان داشت: از ابتدای مرداد 1400 تاکنون بالغ بر 146 میلیون دز و از ابتدای برنامه واکسیناسیون 155 میلیون دوز واکسن کرونا به مردم تزریق شده است.

فرشیدی یادآور شد: دریافت، نگهداری و توزیع 213 میلیون دوز از 10 نوع واکسن کرونا به شکل 24 ساعته و فعال سازی 29 هزار و 250 واحد بهداشتی در جهت استمرار واکسیناسیون کرونا از دیگر برنامه‌های واکسیناسیون سراسری کووید19 در کشور بوده است.

وی درباره اقدامات درمانی برای بیماری‌های قابل انتقال بین انسان وحیوان در مراکز بهداشتی کشور بیان کرد: درمان حیوان گزیدگی 261 هزار 678 مورد، تشخیص و درمان تب مالت 20هزار و 490مورد، تشخیص و درمان سالک 16 هزار و 307 مورد، شناسایی تب خونریزی دهنده کریمه کنگو 13 مورد، درمان و مراقبت عقرب زدگی 42 هزار و 365 مورد و درمان و مراقبت مارگزیدگی 6 هزار و 248 مورد انجام شده است.

معاون بهداشت وزارت بهداشت از درمان 2 هزار بیمار مبتلا به هپاتیت C به صورت رایگان در مراکز بهداشتی خبر داد و بیان داشت: تاکنون 60 واحد مشاوره هپاتیت با رویکرد بیماریابی فعال در کشور راه اندازی شده است.

منبع: تسنیم

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس