روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

نشست مشترک شهرداران و رئیسان شوراهای اسلامی کلان شهرها دراصفهان آغاز شد

  • کد خبر 18505
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

نشست مشترک شهرداران و رئیسان شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور روز پنجشنبه به میزبانی شهر تاریخی اصفهان و در میهمانسرای عباسی این خطه گشایش یافت.

شهردار اصفهان در مراسم آغازین نشست یاد شده گفت: امروز جامعه ما به شدت با خلاء فضاهای فرهنگی در شهر مواجه است، فضاهایی که مردم بتوانند از آن مکانها لذت مشروع ببرند.

علی قاسم‌زاده افزود: این در حالیست که بسیاری از مشکلات شهرها از مسیر فرهنگی قابل رفع است.

وی با بیان اینکه در تاریخ تحول شهرها با چهار دوره روبه‌رو هستیم، گفت: در دوره اول شهرهای بدوی و ابتدایی شکل گرفت، در واقع با گردهمایی قبایل، شهرها ایجاد شدند ؛ شهرهای دوره دوم، صنعتی بودند به طوری که تعداد کارخانه، دودکش و در مجموع توسعه صنعت در آن مزیت شمرده می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال اعتراض به شهرهای صنعتی در دوره سوم، شهرهای پاک شکل گرفت و طرفداران محیط زیست‌، خواهان خارج شدن صنایع و دودکش‌ها از شهرها و رفتن به سمت شهرهای پاک شدند.

قاسم زاده افزود: دوره چهارم، دوره شهرهای فرهنگی است و اکنون شهرهای فرهنگی مقصد اصلی گردشگری است.

وی یادآور شد: امروزه گردشگران مقصد سفر خود را شهری انتخاب می‌کنند که در آن مناسبت‌ها، رویدادها و فستیوال‌های فرهنگی برگزار شود.

شهردار اصفهان افزود: برای اصلاح و ارتقای الگوهای اجتماع و کیفیت زندگی شهری باید به سمت فرهنگ اسلامی حرکت کنیم، زیرا بسیاری از مشکلات را می‌توان از طریق قناعت، کمک به یکدیگر و هم‌نوع دوستی رفع کرد.

وی تصریح کرد: از سویی نیز از مشکلات در حوزه پسماند و خدمات شهری و ترافیک کلان شهرها از طریق ارتقای سطح فرهنگ مردم رفع می‌شود، در واقع می‌توان گفت معضل ترافیک جز با ارتقای فرهنگ عمومی مردم رفع نخواهد شد.

نشست مشترک شهرداران و رؤسای شوراهای اسلامی کلان‌شهرها و مراکز استان‌های کشور همزمان با یکصدوپانزدهمین نشست مجمع شهرداران کلان‌شهرهای کشور با هدف هم‌افزایی و تعامل بیشتر و مؤثرتر بین شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهرها جهت ارتقای سطح اجرایی و عملیاتی اقدامات و برنامه‌های مدیریت شهری در کلان‌شهرها و مراکز استان برگزار شد.

در این نشست جلسات جداگانه‌ای با حضور ۶٢ نفر رؤسای شورای اسلامی مراکز استان‌ها با تشکیل کمیسیون‌های تخصصی در ارتباط با بررسی و تبادل نظر درباره لایحه برنامه هفتم کشور و بودجه ۱۴۰۲ نیز برگزار می‌شود.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس