روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

احتمال رویارویی با کشتی آمریکا در فینال؛

هم‌گروهی ایران با ژاپن و منتخب جهان

  • کد خبر 18501
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۹/۰۳

تیم کشتی آزاد ایران در جام‌جهانی با تیم‌های ژاپن و منتخب جهان هم‌گروه خواهد شد.

مسابقات کشتی آزاد جام‌جهانی ۲۰۲۲ که پایان بخش مسابقات بین‌المللی در سال میلادی جاری است، روزهای نوزدهم و بیستم آذرماه در آمریکا برگزار می‌شود.

تیم کشتی ایران که در مسابقات جهانی بلگراد عنوان نایب قهرمانی جهان را با دو مدال طلای رحمان عموزاد و کامران قاسم‌پور، سه نقره رضا اطری، محمد نخودی و حسن یزدانی و دو برنز یونس امامی و امیرحسین زارع از آن خود کرد، طی روزهای گذشته در سفارت آمریکا در دوبی حاضر شد و اکنون در انتظار صدور ویزاست. درصورتی که مشکلی در مسیر اعزام این تیم به آمریکا ایجاد نشود، آزادکاران ایران در مرحله مقدماتی با ژاپن و منتخب جهان هم‌گروه خواهند شد.

در گروه دیگر نیز سه تیم آمریکا، گرجستان و مغولستان حضور دارند. به این ترتیب رویارویی ایران و آمریکا در این دوره از جام‌جهانی منوط به صعود هر دو تیم است که البته تیم آمریکا به عنوان میزبان قطعاً به دنبال حضور در فینال خواهد بود و باید دید تیم کشورمان که بیشتر به جوانان میدان داده است، می‌تواند از سد دو تیم ژاپن و منتخب جهان عبور کند و به فینال برسد.

طبق روالی که جام‌جهانی کشتی فرنگی ۱۴ و ۱۵ آبان در باکو به انجام رسید، دو تیم اول گروه در روز دوم برگزار کننده فینال و دو تیم دوم هر دو گروه، برگزارکننده مسابقه رده‌بندی خواهند بود.

تیم فرنگی ایران توانست عنوان قهرمانی جام‌جهانی را از آن خود کند. مسابقات کشتی آزاد جهانی ۲۰۲۲ با قهرمانی آمریکا با ۱۹۸ امتیاز به پایان رسید. تیم ایران با ۱۵۰ امتیاز نایب قهرمان شد و ژاپن با ۷۰ امتیاز در جایگاه سوم قرار گرفت.

دو تیم مغولستان و گرجستان نیز با ۶۵ امتیاز در رده‌های چهارم و پنجم قرار گرفتند. این ۵ تیم به همراه منتخب جهان جواز شرکت در جام‌جهانی را به دست آوردند.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس