روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

آیا بارش‌های پیش‌ رو در کاهش تنش‌های آبی موثر است؟

  • کد خبر 18458
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۸/۲۸

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان با بیان اینکه میانگین دمای هوا نرمال است، گفت: بارش‌های پیش‌رو به شرط داشتن مدیریت بهینه مصرف آب در حوزه‌ شرب، کشاورزی و صنعت ثمربخش خواهد بود و تنش‌ها ضعیف خواهد شد.

نوید حاجی‌بابایی با اشاره به وضعیت دمای استان اصفهان، اظهار کرد: به علت شرایط ابرناکی بارش‌ها، میانگین دمای هوا در سطح استان در حد نرمال است و درحال‌حاضر سرمای شدید یا مستمری که طولانی باشد وجود ندارد، اما تمایل به یک درجه کمتر از حد معمول نیز در استان مشاهده می‌شود.

وی با بیان اینکه ممکن است در سال‌های آینده جریانات لانینا قوی‌تر شود، اما شرایط کم‌بارشی که طی سال‌های اخیر استان را درگیر کرده بود تا پایان سال زراعی جاری دیده نمی‌شود، افزود: نمی‌توان گفت وارد سال‌های ترسالی شده‌ایم و الگویی بیانگر این موضوع وجود ندارد.

معاون پیش‌بینی و تحقیقات اداره کل هواشناسی استان اصفهان تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شد عمده بارش‌ها از اواسط آذرماه آغاز شود، اما شرایط جوی متغیر است و الگوها نشان داد جریانات لانینا زودتر از حد موعد کاهش یافته است؛ بنابراین از اواسط آبان شرایط بهبود بارش‌ها شکل گرفت.

وی با بیان اینکه ممکن است بارش‌ها جابه‌جا شود، اما به‌طورکلی شاهد بارش‌های خوبی در سال زراعی جاری خواهیم بود، ادامه داد: نباید فراموش کنیم که با یک بارش کوتاه مشکلات منابع آبی استان رفع نمی‌شود؛ چراکه این موضوع امری زمان‌بر است.

حاجی‌بابایی خاطرنشان کرد: بارش‌های پیش‌رو به شرط داشتن مدیریت بهینه مصرف آب در حوزه شرب، کشاورزی و صنعت ثمربخش خواهد بود و تنش‌ها ضعیف خواهد شد و در صورت رعایت نشدن مصرف آب، شرایط حال حاضر به سمت بدتر شدن پیش خواهد رفت.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس