روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان با ۹ ایستگاه خاموش بر مدار سالم و زرد است

  • کد خبر 18223
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۳۰

کیفیت هوا در کلان‌شهر اصفهان امروز _شنبه سی‌ام مهرماه_ در ساعت منتهی به ۱۰ صبح با قرارگرفتن روی شاخص ۹۱، در وضعیت هوای سالم (زرد) ثبت شده است.

وضعیت هوای اصفهان امروز _شنبه سی‌ام مهرماه_ به شرح زیر است:

امروز سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های احمدآباد با شاخص ۱۱۲، پروین با شاخص ۱۰۵ و رهنان با شاخص ۱۰۲ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) قرار دارد.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های استانداری اصفهان با شاخص ۸۷، انقلاب با شاخص ۹۸، کاوه با شاخص ۹۸ و میرزا طاهر با شاخص ۹۰ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

سنجش کیفیت هوا در ایستگاه رودکی با شاخص ۳۷ در وضعیت هوای پاک (سبز) است.

دستگاه سنجش کیفیت هوا در ایستگاه‌های باهنر، فرشادی، فیض، خرازی، ورزشگاه میثاق، خواجو، باغ غدیر، دانشگاه و سجزی فعال نیست.

درحال‌حاضر تنها ایستگاه‌های فعال در زمینه نشانگر شاخص کیفی هوا در استان اصفهان به جز شهر اصفهان، شاهین‌شهر و مبارکه است که شاخص کیفی هوای شاهین‌شهر با قرار گرفتن روی عدد ۱۰۴ در وضعیت هوای ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) و مبارکه با شاخص ۹۳ در وضعیت هوای سالم (زرد) قرار دارد.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک (سبز)، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم (زرد)، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی)، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم (قرمز)، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم (بنفش) و ۳۰۱ تا ۵۰۰ بسیار خطرناک (قهوه‌ای) است.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس