روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ادامه داشتن علائم کرونا پس از گذشت چندین ماه

  • کد خبر 18172
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۲۴

نتایج بررسی‌های انجام‌شده نشان می‌دهد که علائم برخی مبتلایان کرونا پس از گذشت چندین ماه بهبود پیدا نکرده است.

درحالی‌که اکثر افراد پس از ابتلاء به بیماری کووید -۱۹ به سرعت و به صورت کامل بهبود پیدا می‌کنند، اما برخی افراد به طیف گسترده‌ای از مشکلات طولانی مدت مبتلا می‌شوند. گروهی از محققان به منظور درک تأثیر بلندمدت عفونت کووید -۱۹، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل بدین هدف، اطلاعات پزشکی بیش از ۳۳۰۰۰ مورد تائید شده کووید -۱۹ را تجزیه و تحلیل کردند و آن‌ها را با تقریباً ۶۳۰۰۰ نفر از جمعیت عمومی که هرگز مبتلا نشده بودند، مقایسه کردند.

هر دو گروه شرکت‌کننده در مطالعه در ۶، ۱۲ و ۱۸ ماه بعد از طریق پرسشنامه پیگیری شدند. حدود ۱۳ درصد از افراد شرکت‌کننده در این مطالعه بهبودی را در طول زمان گزارش کردند، اما ۱۱ درصد بعضی از علائم را گزارش کردند. محققان اعلام کردند افرادی که عفونت‌های بدون علامت داشتند و کسانی که قبل از عفونت واکسینه شده بودند، به‌طورکامل یا تا حدودی در برابر علائم طولانی‌مدت کووید -۱۹ محافظت شدند.

به گفته محققان، علائمی که افراد مبتلا به کرونای طولانی‌مدت تجربه می‌کردند، متفاوت بود، اما این وضعیت بر همه جنبه‌های زندگی روزمره تأثیر داشت و کیفیت کلی زندگی افراد را کاهش داد. رایج‌ترین علائم گزارش شده تنگی نفس، درد قفسه سینه، تپش قلب و مه مغزی بود.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس