روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان:

زاینده‌رود جاری می‌شود

  • کد خبر 18118
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۱۷

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان گفت: رهاسازی آب زاینده‌رود قرار است اول آبان‌ماه اتفاق بیفتد اما با توجه وضعیت نامناسب سد، ممکن است تاریخ رهاسازی، یک هفته تا ۱۰ روز با تاریخ اعلام شده تفاوت داشته باشد.

حسین وحیدا با تأیید رهاسازی آب برای کشت پاییزه کشاورزان،  اظهار کرد: مسئولان استانی و وزارت نیرو روز جمعه در جمع کشاورزان شرق اصفهان قول دادند که با توجه به ذخیره نامناسب سد، با افزایش صرفه‌جویی، حتماً آب پاییزه را به کشاورزان اختصاص دهند.

وی درخصوص تاریخ رهاسازی آب گفت: این رهاسازی قرار است پاییز اول (آبان‌ماه) اتفاق بیفتد اما با توجه وضعیت نامناسب سد زاینده‌رود، ممکن است تاریخ رهاسازی آب، یک هفته تا ۱۰ روز با تاریخ اعلام شده تفاوت داشته باشد.

عضو هیئت مدیره نظام صنفی کشاورزان اصفهان ادامه داد: مقرر شد تا جهاد کشاورزی بذر اصلاح شده لازم برای کشت کشاورزان را فراهم کند و کشاورزان نیز اقدامات زیرساختی از جمله شخم زدن زمین‌ها را برای کشت قلعه انجام دهند تا به نحو مطلوب بتوانند از آب رهاسازی شده استفاده کنند.

وحیدا درخصوص محصولات کشاورزی صادراتی استان تصریح کرد: عمده محصولات صادراتی استان شامل محصولات جالیزی و گلخانه‌ای ازجمله فلفل دلمه‌ای، خیار درختی، سیب‌زمینی و پیاز است؛ همچنین مقاصد صادراتی استان کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و روسیه هستند.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس