روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

هوای اصفهان برای گروه‌های حساس ناسالم است

  • کد خبر 18042
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز ششم مهرماه با میانگین ۱۱۳ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با شاخص ۱۲۰، خیابان استانداری با شاخص ۱۲۸، انقلاب با شاخص ۱۰۸، پروین با شاخص ۱۲۳ و کاوه با شاخص ۱۲۴ AQI در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

شاخص کیفی هوا در ۲ ایستگاه پایش هوای خیابان میرزا طاهر و رهنان به ترتیب با میانگین ۸۴ و ۸۶ AQI وضعیت زرد و قابل قبول را نشان می‌دهد.

کماکان ۹ ایستگاه پایش هوای کلانشهر اصفهان در خیابان‌های رودکی، فرشادی، فیض، باهنر، جِی، باغ غدیر، دانشگاه، ورزشگاه میثاق و بزرگراه خرازی قطع است.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۶۲ و سگزی با شاخص ۶۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس