روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان:

۱۸۰ آب انبار موقوفه در اصفهان در چرخه خدمات رسانی است

  • کد خبر 18041
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

اصفهان - مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: ۱۸۰ آب انبار فعال موقوفه در قالب‌های مختلف در استان اصفهان در چرخه ارائه خدمات قرار دارند.

حجت الاسلام محمدحسین بلک صبح چهارشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به تقارن ایام دهه وقف با هفته دفاع مقدس اظهار داشت: افق دید شهدا، جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس با واقفان در یک راستا است و همه به ابدیت می‌نگریستند و افق دید آنها فراتر از زمان و مکان است و از داشته‌های خود برای خدا گذشتند و رمز بقای آنها کار برای خدا است.

وی ادامه داد: شهدا و واقفان کسانی هستند که رفاه و امنیت جامعه خود را به امکانات و آرامش شخصی ترجیح می‌دهند.

۷۰۰ مرکز آموزشی اصفهان در بستر وقف ایجاد شده است

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با بیان اینکه مساله آموزش، امنیت، سلامت و بهداشت شهروندان در شاخص‌های توسعه یافتگی هر جامعه‌ای است، افزود: از این رو در استان اصفهان در بحث آموزش با استفاده از ظرفیت وقف شرایط خوبی را داریم، ۷۰۰ مرکز آموزشی در بستر وقف در استان اصفهان تعریف شده و هر دوره حدود ۲۰۰ هزار دانش آموز در این مدارس تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: همچنین از محل درآمدهای موقوفه صارمیه در استان اصفهان تاکنون ۱۷ مدرسه راه‌اندازی شده است.

حجت الاسلام بلک در ادامه با اشاره به اجرای طرح مهر تحصیلی در استان اصفهان در آستانه بازگشایی مدارس ابراز داشت: در سال گذشته یک هزار بسته توزیع شده و در سال جاری به همین میزان توزیع بسته آموزشی در دستور کار است.

وی با بیان اینکه در حوزه بهداشت و درمان نیز موقوفاتی داریم که در ارائه خدمات به مردم اقدامات جدی دارند، افزود: برای مثال دو بیمارستان بزرگ شهید صدوقی و امیرالمومنین هر ۲ موقوفه است، باید توجه داشت به جز این دو مورد مراکزی داریم که در سال دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان اجاره بها می‌دهند.

مدیرکل اوقاف و اوقاف و امور خیریه استان اصفهان با اشاره به خدمات آب آشامیدنی در آب انبارهای استان اصفهان گفت: ۱۸۰ آب انبار در استان اصفهان در چرخه استفاده است که البته برخی از آنها به مناطق گردشگری نیز تبدیل شده است.

درآمد همه موقوفات با توجه به نیات واقفان هزینه خواهد شد

وی گفت: درآمد همه موقوفات با توجه به نیات واقفان هزینه خواهد شد، از سویی نیز باید توجه داشت که اوقاف در استان اصفهان زیرساخت‌های مناسبی را نیز در اختیار دستگاه‌های امنیتی قرار داده است.

حجت الاسلام بلک با بیان اینکه مردم در همه شهرهای و روستاهای کشور با توجه به ظرفیت موجود مستأجر وقف هستند، افزود: برای مدیریت این موقوفات رفتار مسالمت آمیز وجود داشته، همانطور که در بسیاری از استان‌ها شاهد مستأجر بودن شهروندانی در بهترین مناطق شهری در املاک موقوفه هستیم و با پرداخت حداقل اجاره در املاک موقوفه در این منازل زندگی می‌کنند.

وی افزود: در استان اصفهان نیز موقوفات زیاد کشاورزی، مسکونی، تجاری و … داریم، در منطقه حصه اصفهان در جریان خواست مردم و مشکلاتشان هستیم، برای تسهیل مشکلات جلساتی را با رئیس سازمان اوقاف داشتیم و مقرر شد که معافیتی نسبت به پذیره اعمال کردیم و در قبال آن حقوق عرصه را به شهروندان ارائه دادیم.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان افزود: در سال گذشته ۲۵ میلیارد تومان از محل درآمد موقوفات اجرای امینانه نیات را داشتیم.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس