روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

حدود یک سوم بازماندگان تحصیل در اصفهان شناسایی شدند

  • کد خبر 18040
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان از شناسایی حدود یک سوم بازماندگان تحصیل خبر داد و گفت: ثبت‌نام این افراد در مدارس مناطق مختلف صورت گرفته است.

وجیهه فاضل روز چهارشنبه افزود: پیش از این از سوی وزارت آموزش و پرورش بالغ بر ۶ هزار نفر بازمانده تحصیل به این دستگاه اعلام شد که از این تعداد بیش از ۲ هزار نفر شناسایی شدند.

وی با بیان اینکه برای شناسایی سایر بازماندگان برنامه‌ریزی‌شده است و با شروع سال تحصیلی اقدامات لازم صورت خواهد گرفت، گفت: مهاجرت، مشکلات اقتصادی، نگرش اجتماعی و فرهنگی به تحصیل و بسیاری از موارد دیگر موجب بازمانده شدن از تحصیل بخشی از کودکان شده است.

معاون آموزش ابتدایی اداره‌کل آموزش و پرورش اصفهان افزود: با توجه به جایگاه و اهمیت عدالت آموزشی و پوشش کامل تحصیلی برای تمام کودکان در هر نقطه‌، این مهم در شورای راهبری انسداد مبادی بی‌سوادی استان مورد تاکید ویژه قرار دارد.

وی اظهار داشت: شرایط ویژه ۲ سال اخیر به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و مشکلات آموزش مجازی برای برخی از دانش‌آموزان نیز به بازماندگی از تحصیل برای برخی کودکان دامن زد.

فاضل یادآور شد: تاکنون و با شروع سال تحصیلی بالغ بر ۵۱۱ هزار دانش‌آموز در پایه‌های اول تا ششم ثبت‌نام و مشغول به تحصیل شدند و شرایط برای ثبت‌نام دانش‌آموزان دیگر که به‌دلیل جابه‌جایی و یا مشکلات مربوطه تاکنون موفق به ثبت‌نام و حضور در کلاس‌های درس نشده‌اند، فراهم است.

وی همچنین از فعال بودن سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی برای دانش‌آموزان بازمانده از تحصیل اشاره کرد و گفت:  هیچ مشکلی در تامین و توزیع کتاب‌های درسی برای این افراد وجود ندارد.

وی همچنین با اشاره به اینکه به‌دلیل آموزش غیرحضوری در ۲ سال اخیر بخشی از دانش‌آموزان دوره ابتدایی به ویژه سه سال اول با مشکلاتی در یادگیری و اُفت تحصیلی مواجه شدند، گفت: برای این دسته دانش‌آموزان در تابستان گذشته دوره‌های تعمیق و تثبیت یادگیری به‌صورت رایگان برپا شده و تقویت آموزش و ارتقای کیفی در طول سال تحصیلی جدید هم ادامه دارد.

حدود یک میلیون دانش‌آموز در بیش از ۶ هزار واحد آموزشی، سال تحصیلی جدید را آغاز کردند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس