روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

خریدگندم در استان اصفهان نسبت به پارسال ۱۴۳ درصد افزایش یافت

  • کد خبر 18039
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۷/۰۶

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان گفت: ۵۳ هزار و ۴۷۳ تُن گندم به ارزش ۶ هزار و ۱۷۰ میلیارد ریال امسال از کشاورزان اصفهانی خریداری شد که ارزش خرید آن در سال جاری نسبت به سال گذشته ۴۰۰ درصد و مقدار آن از نظر وزن ۱۴۳ درصد افزایش داشته است.

محسن ضیایی روز چهارشنبه  اظهار داشت: تمامی مطالبات گندمکاران اصفهانی که محصول خود را تحویل سیلوهای ملکی و خصوصی داده بودند  شامل ۶۱۷ میلیارد تومان بابت بهای خرید تضمینی گندم به آنان پرداخت شده است.

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی اصفهان افزود: در زمان حاضر خرید تضمینی گندم در مراکز تعاون روستایی به پایان رسیده است اما سیلوهای ملکی و دولتی کاشان و بهارستان تا پایان مهر فعال خواهد بود.

وی اضافه کرد:محصولات خریداری شده توسط هفت هزار و ۹۳ کشاورز در قالب ۱۴ هزار و ۸۲۴ محموله به اداره کل غله و خدمات بازرگانی استان اصفهان تحویل داده شده است.

ضیایی گفت:در سالجاری ۲۵ هزار و ۹۷۴ تن گندم به ارزش ۳۰۲ میلیارد تومان خرید توافقی نیز با نظارت دولت از کشاورزان انجام شده است.

زمین‌های کشاورزی حدود ۵۶۳ هزار هکتار معادل ۳.۵ درصد از مساحت استان اصفهان را تشکیل می‌دهد که با توجه به محدودیت‌ منابع آبی سال‌های گذشته، تنها حدود ۲۹۰ هزار هکتار از آن زیر کشت رفته است.

منبع:ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس