روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اعلام جزییات برنامه‌ها و نام‌گذاری روزهای هفته گردشگری

  • کد خبر 18011
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۳۰

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی جزییات برنامه‌های هفته گردشگری را که با شعار «رویش اندیشه‌های نو در گردشگری ایران» برگزار می‌شود، تشریح کرد.

سیدمصطفی فاطمی امروز _چهارشنبه سی‌ام شهریورماه_ در نشست خبری با خبرنگاران، جزئیات برنامه‌های اجرایی و رویدادهایی که همزمان با روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری که از پنجم تا یازدهم مهرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود، تشریح کرد.

وی با بیان اینکه شعار روز جهانی گردشگری «بازاندیشی در گردشگری» در سال ٢٠٢٢ گفت: شعار سال گردشگری در ایران «رویش اندیشه‌های نو در گردشگری» نام‌گذاری شده است. در این هفته مجموعه‌ای از رویدادهای مناسبتی بر مبنای گردشگری‌های موضوعی (کشاورزی، مذهبی و معنوی) است که توسط میزهای تخصصی گردشگری برنامه‌ریزی شده است.

مدیرکل توسعه گردشگری داخلی وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: در طول هفته گردشگری حدود ٩٠ عنوان جشنواره، بیش از ۵٠ نشست تخصصی و همایش، حدود ٩٠ کارگاه آموزشی و ٢٩ برنامه در پایگاه‌های فرهنگی تاریخی در سراسر کشور برگزار می‌شود.

افتتاح ١٨٣ طرح زیرساختی و زیربنایی گردشگری

احمد تجری، مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی در ادامه این نشست اظهار کرد: در هفته گردشگری ١٨٣ طرح زیرساختی و زیربنایی گردشگری در سطح کشور با سرمایه‌گذاری سه هزار و ١٩٨ میلیارد تومان افتتاح و به بهره برداری می‌رسد. مساحت این طرح‌ها بیش از ٣٨٨ هزار متر مربع است و بیش از ۲۲۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: ٣٠٠ هزار میلیارد تومان طرح زیرساختی گردشگری در سراسر کشور در حال اجرا است که پیشرفت هر کدام از این طرح‌ها متفاوت است و رویکرد وزارت میراث فرهنگی سرعت‌بخشی به اجرا و تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است.

مدیرکل سرمایه‌گذاری، زیرساخت و مناطق نمونه گردشگری وزارت میراث فرهنگی درباره جزئیات طرح‌های آماده بهره‌برداری در هفته گردشگری گفت: از مجموع این طرح‌ها، ٢١ هتل و مرکز اقامتی، ٨١ اقامتگاه بوم‌گردی، ٢١سفرخانه سنتی و ٢۶ مجتمع گردشگری است و ٣۴ طرح مختلف در زمینه مجتمع‌های آب‌درمانی، واحد پذیرایی بین راهی و خانه مسافر و شهربازی دفاتر خدمات گردشگری افتتاح می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

در این مراسم با حضور مدیران کل معاونت گردشگری و نمایندگان انجمن‌های صنفی حوزه گردشگری از پوستر روز جهانی گردشگری و هفته گردشگری ایران رونمایی شد.


منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس