روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ September 30 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رئیس پلیس راهور استان اصفهان مطرح کرد؛

پوشش ویژه ترافیکی در اصفهان طی سال تحصیلی جدید

  • کد خبر 18005
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۲۹

اصفهان- رئیس پلیس راهور استان اصفهان از پوشش ویژه ترافیکی معابر و مسیرهای پرتردد و اصلی کلانشهر اصفهان همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید خبر داد.

سرهنگ محمدرضا محمدی  به آماده باش پلیس راهور و اجرای طرح ترافیکی بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها در سال تحصیلی جدید اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در راستای تسهیل در عبور و مرور و ارتقا ایمنی تردد دانش‌آموزان و دانشجویان اجرا خواهد شد.

وی با اشاره به پوشش ترافیکی معابر به ویژه معابر پرتردد و اصلی را برای تأمین ایمنی دانش‌آموزان به ویژه در مقاطع ابتدایی و راهنمایی و حاشیه خیابان‌ها، افزود: در این طرح همچنین دانش‌آموزان با علائم راهنمایی و رانندگی و اصول اولیه ایمنی عبور و مرور با همکاری و مشارکت مدیران مدارس و اولیا آشنا می‌شوند ضمن اینکه آموزش مجازی قوانین و مقررات رانندگی با استفاده از بسترهای دراختیار آموزش و پرورش امری ضروری است.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان بر لزوم ساماندهی سرویس مدارس در اسرع وقت تاکید کرد و گفت: از تردد سرویس‌های مدارس بدون مجوز براساس قانون جلوگیری می‌شود.

سرهنگ محمدی با بیان اینکه رانندگان سرویس‌های مدارس باید ظرفیت مندرج در کارت خودرو را برای حمل و نقل دانش آموزان رعایت کنند، خاطرنشان کرد: رانندگان مراقب دانش آموزان به ویژه بچه‌های ابتدایی باشند و به فرمان پلیس مدرسه و همیاران پلیس توجه کنند.

وی همچنین به راه اندازی پلیس مدرسه با کمک مدیران مدارس درسال تحصیلی جدید اشاره و اضافه کرد: گذرگاه‌های عابر پیاده و معابر در محدوده مدارس با همکاری شهرداری اصفهان ساماندهی و ایمن می‌شود.

رئیس پلیس راهور استان اصفهان تصریح کرد: خانواده‌ها بدون هماهنگی با مسئولان مدارس، رانندگان سرویس مدارس را که فاقد مجوز در امر جابجایی دانش‌آموزان هستند، به عنوان سرویس مدرسه فرزند خود انتخاب نکنند.

سرهنگ محمدی افزود: خانواده‌ها تا حد امکان از سرویس مدارس به جای استفاده از خودروی شخصی برای حمل و نقل فرزندان استفاده کنند و در غیر این‌صورت در روزهای اولیه، زمان حرکت خودرو از منزل تا مقصد را مدیریت کنند و کمی زودتر از منزل خارج شوند.

وی با بیان اینکه رانندگان سرویس‌ها و والدین از تجمع در مقابل مدارس و مراکز آموزشی جهت پیاده یا سوار کردن فرزندان خودداری کنند، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس ترتیبی اتخاذ کنند تا سرویس‌ها در حیاط مدارس نسبت به سوار و پیاده کردن دانش آموزان اقدام کنند تا از بار ترافیک در حاشیه مدارس حاشیه معابر و خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس