روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ September 30 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

فواید آب زرشک برای قلب

  • کد خبر 17989
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۲۸

متخصصان معتقدند که «بربرین» موجود در آب زرشک اثرات پرفشار خون که منجر به ایجاد آسیب‌های قلبی می‏‌شود را از بین‌ می‌برد.

زرشک میوه‌ای سرد و خشک است که در مناطق گرمسیری رشد می‌کند و دارای انواع مختلف دانه‌دار و بی‌دانه است. این میوه دارای ترکیب‌هایی مانند «بربرین»، قند، کربوهیدرات و «بربامین» است که هرکدام می‌تواند نقش تأثیرگذاری بر سلامت قلب داشته باشد.

بسیاری از افرادی که درگیر بیماری‌های قلبی عروقی هستند از داروهای شیمیایی استفاده می‌کنند که ممکن است عوارض زیادی برای سلامتی آن‌ها داشته باشد. این بیماران برای بهبود و کنترل بیماری‌های قلبی خود می‌توانند در کنار مصرف این داروها از عصاره و آب زرشک در غذاها یا نوشیدنی‌های خود استفاده کنند.

متخصصان معتقدند که بیماری‌های قلبی به صورت ناگهانی شروع نمی‌شوند بلکه کم‌کم خود را نشان می‌دهند و در صورت بی‌توجهی شدت می‌یابند. از نشانه‌های ابتلاء به این بیماری‌ها می‌توان به خستگی‌های مکرر، تنگی نفس و کم شدن اشتها اشاره کرد. به همین دلیل، پزشکان معتقدند که افراد می‌توانند با روش‌های خانگی و استفاده از مواد غذایی مانند زرشک کمی روند رشد این بیماری را کنترل کنند.

«بربرین» موجود در آب زرشک اثرات پرفشار خون که منجر به ایجاد آسیب‌های قلبی می‌شود را از بین می‌برد. همچنین این میوه با استفاده از ترکیبات مهم می‌تواند به خوبی غلظت یون کلسیم و ضربان قلب را تنظیم و از قلب در برابر آسیب‌های بافتی جلوگیری کند. از دیگر فواید آب زرشک برای قلب می‌توان به این مورد اشاره کرد که «بربامین» موجود در این عصاره می‌تواند میزان کلسترول خون را به خوبی تنظیم کند و با دفع ویروس‌ها و باکتری‌ها از بدن، به بهبود سلامت قلب کمک کند.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس