روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مدیر بازارهای روز شهرداری اصفهان:

برخی از برنج‌های ایرانی با نمونه خارجی مخلوط شده است

  • کد خبر 17946
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۲۱

رئیس اداره بازارهای سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری اصفهان با بیان اینکه برخی از برنج‌های ایرانی با نمونه خارجی مخلوط شده است، گفت: قیمت برنج‌های وارداتی ۱۵ تا ۲۰ هزار تومان کاهش یافته است.

مجید صادقی درخصوص قیمت انواع برنج در بازارهای روز کوثر، اظهار کرد: در یک ماه اخیر برنج‌های پاکستانی و هندی به میزان قابل توجهی به بازار تزریق شده، به نحوی که قیمت آن‌ها رقابتی شده و کاهش ۱۵ تا ۲۰ هزارتومانی در هر کیلو داشته است.

وی افزود: اکنون قیمت هر کیسه برنج پاکستانی از ۲۴۰ تا ۳۱۰ هزار تومان و هر کیسه برنج هندی از ۲۶۰ تا ۳۸۵ هزار تومان با توجه به برند عرضه کننده آن متغیر است.

مدیر بازارهای روز شهرداری اصفهان، درخصوص برنج‌های ایرانی گفت: برخی از برنج‌های ایرانی با نمونه خارجی مخلوط شده است.

دبیر انجمن واردکنندگان برنج پیش از این اظهار کرد: با توجه به حذف ممنوعیت واردات برنج، قیمت برنج افزایش نیافت و قیمت‌ها تقریباً ثابت است، با واردات در فصل جدید برداشت برنج خارجی، کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی در قیمت انواع برنج خواهیم داشت.

مسیح کشاورز افزود: در پنج ماهه ۱۴۰۱، حدود ۶۵۰ هزار تن برنج توسط بخش خصوصی وارد کشور شده که مصرف این چند ماه را پوشش داده است. این روند ادامه خواهد داشت و امید است بتوانیم برنج با کیفیت و قیمت مناسب برنج را در بازار داخل عرضه کنیم.

وی با بیان اینکه اکنون برنج فقط از هند و پاکستان به کشور وارد می‌شود، گفت: قیمت هر کیلو برنج هندی حدود ۳۵ تا ۴۰ هزار تومان و قیمت هر کیلو برنج پاکستانی حدود ۴۰ تا ۴۵ هزار تومان است.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس