روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

رییس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان:

شهروندان اصفهانی تا اطلاع ثانوی برای دریافت گذرنامه ویژه اربعین مراجعه نکنند

  • کد خبر 17927
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۱۹

رییس اداره مهاجرت و گذرنامه فرماندهی انتظامی استان اصفهان برای دومین بار تاکید کرد که شهروندان اصفهانی تا اطلاع ثانوی برای دریافت گذرنامه ویژه مراسم اربعین مراجعه نکنند.

سرهنگ نعمت الله طاهرپور روز شنبه افزود: بنا به هشدار دوباره رییس ستاد اربعین، مرزها بنا بر کمبود امکانات و ضعف زیرساخت‌های خدماتی بسته است و شهروندان نباید به شایعاتی که در فضای مجازی درباره عبور از مرزها مطرح می شود توجه کنند.

وی اظهار داشت: با توجه به ازدحام جمعیت در مرزها و بمنظور جلوگیری از ایجاد مشکل برای زائران اربعین همه مرزهای زمینی ششگانه تا اطلاع ثانوی بسته شده است و شهروندان تا اطلاع ثانوی برای صدور و تمدید گذرنامه های منقضی شده به این اداره مراجعه نکنند.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به هماهنگی سیستم اداره مهاجرت و گذرنامه استان با سامانه های موجود در مرزها امکان ادامه تمدید گذرنامه های منقضی شده و چاپ گذرنامه های ویژه اربعین مقدور نیست.

رییس اداره مهاجرت وگذرنامه فرماندهی انتظامی استان افزود: در صورت بهبود شرایط و از سرگیری دوباره صدور و تمدید گذرنامه، اطلاع رسانی و از طریق رسانه‌ها اعلام خواهد شد.

رییس ستاد مرکزی اربعین نیز امروز از مردم خواست که برای زیارت اربعین از مراجعه به مرزها پرهیز کنند تا شرایط مناسب برای تردد زائران فراهم شود.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت کشور نیز تاکید کرد که شرایط به گونه ای نیست که زائران به مرزها مراجعه کنند، گرمای بالای ۵۰ درجه شرایط را سخت کرده است .

بیشترین سفر زائران اربعین به کشور عراق مربوط به سال ۹۸ و نخستین سال لغو روادید میان دو کشور است که جمعیتی نزدیک به ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر را شامل می شد؛ اما بنابر آمار دستگاه های ذیربط تاکنون و بیش از یک هفته مانده به اربعین حسینی، حدود ۲ میلیون ۵۰۰ هزار نفر از مرزهای مختلف وارد عراق شده اند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس