روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

یکشنبه ۰۶ آذر ۱۴۰۱ November 27 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۲۳۰ حلقه چاه غیر مجاز در استان اصفهان مسدود شد

  • کد خبر 17844
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۶/۰۹

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان گفت: ۲۳۰ حلقه چاه کشاورزی غیر مجاز از ابتدای سالجاری تاکنون در این منطقه پر و مسدود شده است.

روابط عمومی شرکت آب منطقه ای اصفهان، روز چهارشنبه به نقل از حسن ساسانی افزود: از سال ۱۳۹۶ تاکنون چهار هزار کنتور حجمی هوشمند الکترومغناطیس روی چاه‌های کشاورزی، صنعت و خدمات دولتی نصب شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای اصفهان ادامه داد: با اقدامات انجام شده شاهد صرفه جویی حدود ۲۲۸ میلیون مترمکعب در منابع آب زیرزمینی بودیم.

ساسانی افزود: برای چاره‌اندیشی برای کنترل افت و کسری مخزن در آبخوان‌ها، وزارت نیرو با تعریف طرح تعادل بخشی، تغذیه مصنوعی و پخش سیلاب در سال ۸۴، برنامه‌های خود در زمینه بهبود وضعیت منابع آب زیرزمینی را آغاز کرد.

وی خاطر نشان کرد: مرکز سامانه ۳۸۴۸ یکی از راه‌های ارتباط با شرکت آب منطقه‌ای اصفهان است و مردم می‌توانند در سراسر استان از طریق تماس با این سامانه، در تمام طول شبانه روز گزارش تخلفات از قبیل حفاری، لایروبی، کف شکنی غیر مجاز چاه، بهره برداری از چاه‌های فاقد پروانه و موارد دیگر را مطرح کنند.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای استان اصفهان تصریح کرد : از سال ۸۴ تاکنون هشت هزار و ۲۲۰ حلقه  چاه غیر مجاز رد این استان پر و مسدود و  همچنین چهار هزار و ۲۳۱ دستگاه و ادوات حفاری غیرمجاز در این منطقه توقیف شده است.

وی گفت:  سالانه سه میلیارد و ۶۷۰ میلیون مترمکعب از آب‌های زیرزمینی و چاه‌های این استان بصورت مُجاز و غیرمجاز استخراج می‌شود.

۳.۳ میلیارد مترمکعب از این میزان را چاه‌های مُجاز استحصال می‌کنند و ۳۷۰ میلیون مترمکعب نیز مربوط به چاه‌های غیرمجاز است.

حفر چاه آب در اصفهان بدلیل خشکی زاینده‌رود بشدت افزایش یافته بطوریکه تاکنون افزون بر ۱۰ هزار حلقه چاه غیرمجاز فعال در این استان شناسایی شده است.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس