روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

شنبه ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ February 04 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان:

پلیس اصفهان آماده بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان علمی در پیشگیری از وقوع جرایم است

  • کد خبر 17725
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۲۶

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: پلیس استان این آمادگی را دارد تا با بهره‌گیری از ظرفیت جامعه دانشگاهیان و نخبگان علمی با بهترین روش‌ها به پیشگیری از وقوع و مهار جرائم دست یابد.

سردار محمدرضا هاشمی فر روز چهارشنبه افزود: دفتر تحقیقات کاربردی پلیس اصفهان، درصدد هدایت ظرفیت‌های علمی پژوهشی و جذب همکاری جامعه علمی و نخبگان بومی استانی و فرا استانی برای بهره‌گیری از نظرات کارشناسی و تحقیقات صورت گرفته و قابل انجام توسط محققان است.

وی اظهار داشت: استفاده از ظرفیت‌های مطالعاتی در قالب پژوهش و تحقیقات صورت گرفته بر مبنای روش‌های علمی تحقیق و کنکاش مسائل می‌تواند در تحقق پلیس علمی با عبور از اقدام‌های سنتی بسیار مؤثر باشد.

جانشین فرمانده انتظامی اصفهان افزود: درمجموع حصول امنیت پایدار مستلزم مطالعه جامع از وضعیت جرائم در پهنه جغرافیایی زیرپوشش انتظامی با تمرکز بر مؤلفه‌های اساسی نظیر تمرکز بر نقاط آلوده و شیوه شگردهای مجرمانه است.

وی خاطرنشان کرد: پلیس با بهره‌گیری از توان علمی نخبگان در تجزیه‌وتحلیل هدفمند و علمی این مؤلفه‌ها می‌تواند به  مؤثرترین و کم‌هزینه‌ترین شیوه‌های پیشگیری از وقوع و مهار جرائم دست یابد.

سردار هاشمی فر بابیان اینکه حفظ و تثبیت امنیت پایدار، نیاز ضروری جامعه است، گفت: پلیس با رویکرد جامعه‌محوری و با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، اعتمادسازی و نهادینه‌سازی مؤلفه‌های امنیت‌ساز و کارآمد بر مبنای نیازهای روز جامعه برای این مهم نقشه راه ترسیم کرده است.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی، جایگاه و اهمیت استان در بخش‌های گردشگری و اقتصادی گفت: ویژگی‌های خاص این منطقه استقرار امنیت پایدار در تمامی بخش‌ها و مناطق را می‌طلبد.

جانشین فرمانده انتظامی استان اصفهان افزود:  پلیس استان با بهره‌گیری هوشمندانه از تمامی ظرفیت‌ها در تحقق امنیت پایدار به‌صورت حداکثری و شبانه‌روزی در تمامی نقاط استان تلاش می‌کند.

وی یادآور شد: برای تحقق این مهم برنامه‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت با اثربخشی بالا و با خروجی محسوس برای آحاد شهروندان استان پیش‌بینی و در حال اجرا و پیگیری است.

سردار هاشمی فر یکی از عوامل موفقیت پلیس در مسیر استقرار امنیت پایدار در تمامی نقاط استان را هم‌افزایی و هم‌گرایی  شهروندان با پلیس عنوان کرد و گفت: علاوه بر این دستگاه‌های اجرایی و متولی در حوزه تولید و تثبیت امنیت هم باید احساس مسئولیت کنند و با استفاده از ظرفیت‌های در اختیار پلیس را در مسیر دستیابی به این مهم یاری کنند.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس