روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ January 30 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون استعدادیابی اراضی اداره کل منابع طبیعی اصفهان:

سالانه حدود ۲۰۰ فقره عرصه برای فعالیت‌های اقتصادی شناسایی می‌شود

  • کد خبر 17692
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۲۲

اصفهان- معاون اداره استعدادیابی اراضی منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان گفت: سالانه به طور متوسط بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ فقره عرصه در استان برای فعالیت‌های مختلف تولیدی و خدماتی شناسایی می‌شود.

علی نجفی اظهار داشت: پیرو منویّات رهبر معظم انقلاب و مسئولان عالی رتبه کشور و در مسیر استعدادیابی اراضی در استان سالانه به طور متوسط حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ فقره تخصیص عرصه با مساحت میانگین ۳۰۰ تا ۵۰۰ هکتار برای فعالیت‌های مختلف تولیدی-خدماتی شناسایی و تأیید می‌شود.

وی افزود: این فرآیند قانونی مبتنی بر ضوابط فنی و معیارهای ابلاغی سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور است که مسیر تغییر کاربری اراضی ملی را مبتنی بر اصول شناخته شده علمی با مد نظر قرار دادن محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های تخصیص عرصه و هموار سازی مسیر تولید و اشتغال میسر می‌کند.

معاون اداره استعدادیابی اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اصفهان خاطرنشان کرد: برابر ابلاغیه وزیر محترم جهاد کشاورزی همه وظایف و اختیارات واگذاری اراضی ملی شده و دولتی جهت اجرای طرح‌های کشاورزی و غیرکشاورزی موضوع مواد ۳۱ و ۳۲ آئین نامه اجرایی لایحه قانونی واگذاری و احیا اراضی از سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور سلب و به سازمان امور اراضی محول و موضوع شناسایی، استعدادیابی، تعیین کاربری، تخصیص و بهره برداری از اراضی مذکور با هدف استفاده بهینه از سرزمین، حفظ تعادل اکولوژیک و توسعه پایدار به سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور واگذار شده است.

وی اضافه کرد: در همین رابطه متقاضیان دریافت اراضی ملی شده و دولتی به مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستانها مراجعه و بعد از تهیه نقشه مختصاتی پرونده مربوطه به منظور استعدادیابی اراضی مورد درخواست به ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری ارجاع می‌شود.

منبع: مهر

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس