روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ June 05 , 2023
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

اصفهان میزبان سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور است

  • کد خبر 17669
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

دانشگاه‌های اصفهان و صنعتی اصفهان، مرداد و شهریور امسال میزبان سومین المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان دختر و پسر شاهد و ایثارگر دانشگاه‌ها و موسسه‌های آموزش عالی کشور است.

دبیر کل اجرایی سومین المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر کشور روز چهارشنبه افزود: این المپیاد با شعار "ورزش، همدلی، ایثار" از ۲۹ مرداد جاری تا ۶ شهریور امسال با حضور دانشجویان دختر و پسر شاهد و ایثارگر از سراسر کشور برگزار می شود.

مهدی کارگر فرد با بیان اینکه دانشگاه اصفهان میزبان دانشجویان دختر و دانشگاه صنعتی اصفهان، میزبان دانشجویان پسر حاضر در این المپیاد است، افزود: در این دوره از مسابقات دانشجویان در هفت رشته ورزشی فوتسال، والیبال، شطرنج، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و میدانی و شنا به رقابت می پردازند.

رییس دانشکده علوم ورزشی دانشگاه اصفهان با بیان اینکه پیش بینی می شود حدود ۲ هزار ورزشکار به همراه مربی و  سرپرست در این رقابت ها حضور پیدا کنند، خاطرنشان کرد: زمان اعلام قطعی تیم ها برای شرکت در این رقابت ها تا ۲۷ مرداد ماه تعیین شده است.

کارگردفرد ادامه داد: تاکنون ۷۰۰ دانشجوی ورزشکار دختر و ۹۰۰ دانشجوی ورزشکار پسر به همراه مربیان و سرپرستان  از سراسر کشور برای حضور در المپیاد اعلام آمادگی قطعی کردند.

وی با تاکید بر اینکه سرمایه گذاری در ورزش دانشجویی هزینه نیست بلکه دستاوردهایی بزرگی برای آینده کشور بهمراه دارد، برخی از اهداف برگزاری المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر را ارتقای سطح کیفی ورزش قهرمانی در بین دانشجویان، شناسایی دانشجویان نخبه ورزشی، افزایش سطح سلامت جسمی، روحی، نشاط و شادابی دانشجویان، ارتقای بهره وری منابع ورزش دانشجویی و تقویت مبانی دینی، اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، روحی و سلامتی دانشجویان عنوان کرد.

همچنین معاون دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان درباره برگزاری این رویداد گفت: سازمان امور دانشجویان، میزبانی المپیاد فرهنگی ورزشی دانشجویان شاهد و ایثارگر را در بخش پسران به دانشگاه صنعتی اصفهان و در بخش دختران به دانشگاه اصفهان سپرد. 

روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان روز چهارشنبه به نقل از سعید آجلی اعلام کرد: این رویداد را فرصتی مغتنم برای تجدید میثاق با آرمان‌های ۱۴۴ شهید از خانواده بزرگ این دانشگاه می‌دانیم. 

سرپرست کل برگزاری این المپیاد در دانشگاه صنعتی اصفهان افزود: تا کنون پذیرش دانشجویان از ۵۵ دانشگاه سراسری، پیام‌نور، علمی کاربردی و مؤسسات غیردولتی در دو دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان انجام شده است.

آجلی با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی اصفهان سابقه میزبانی اولین دوره از این مسابقات را در سال ۱۳۸۸ در کارنامه خود دارد گفت: برای میزبانی شایسته از دانشجویان ورزشکار از خانواده شاهد و ایثارگر دانشگاه‌های کشور تمهیدات لازم از جمله اسکان، پذیرایی، امکانات ورزشی و برنامه‌های فرهنگی فراهم شده است.  

سازمان امور دانشجویان کشور، امسال علاوه بر برگزاری چهار المپیاد ورزش‌های قهرمانی، اقدام به برگزاری المپیاد ورزش‌های دانشجویان بین‌المللی، المپیاد ورزش‌های همگانی و المپیاد دانشجویان شاهد و ایثارگر برای توجه بیشتر به‌سلامت روحی، روانی و اجتماعی دانشجویان پس از یک وقفه طولانی ناشی از دوران کرونا کرده است.

اصفهان با حدود ۲۰۰ هزار دانشجو، هفت هزار و ۲۰۲ عضو هیات علمی و ۱۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی، دومین استان دانشگاهی کشور است.

منبع:ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس