روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ September 30 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

معاون جهاد کشاورزی استان خبر داد:

کاهش ۱۰ تا ۲۵ درصدی قیمت روغن

  • کد خبر 17668
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۹

معاون توسعه بازرگانی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: اکنون قیمت روغن بین ۱۰ تا ۲۵ درصد در برندهای مختلف کاهش یافته است. درست است که قیمت جهانی روغن ۳۰ درصد کاهش یافته، اما برخی از هزینه‌های تولید آن هنوز کاهش نیافته که منجر شده کاهش قیمت روغن در ایران کمتر از قیمت جهانی آن باشد.

امید شریفی  درخصوص قیمت روغن اظهار کرد: پس از آزادسازی ارز ترجیحی، دولت تعیین کرد که روغن نیز قیمت مصوب داشته باشد و ستاد تنظیم بازار کشور قیمت روغن را تعیین کند.

وی افزود: یک فرایند قانونی در ستاد تنظیم بازار کشور وجود دارد که قیمت‌های جدید مصوب شده و از طریق مراجعی همچون وزارت صمت و سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان ابلاغ می‌شود.

معاون توسعه بازارگانی جهاد کشاورزی استان اصفهان گفت: در بازارهای جهانی قیمت روغن کاهش یافته و حجم واردات به کشور افزایش یافته است، همچنین کارخانجات روغن با هدف کشف و تسلط بر بازار قیمت روغن را کاهش داده‌اند؛ این عوامل منجربه کاهش قیمت مواد اولیه تولید روغن و قیمت عرضه آن شده است.

شریفی اضافه کرد: اکنون قیمت روغن بین ۱۰ تا ۲۵ درصد در برندهای مختلف کاهش یافته است. درست است که قیمت جهانی روغن ۳۰ درصد کاهش یافته است اما برخی از هزینه‌های تولید آن هنوز کاهش نیافته که منجر شده کاهش قیمت روغن در ایران کمتر از قیمت جهانی آن باشد.

وی تصریح کرد: هزینه‌های حمل و نقل، کارگری، تبدیل و تصفیه ازجمله مواردی است که در قیمت روغن تأثیر دارد.

منبع:ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس