روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۰۸ مهر ۱۴۰۱ September 30 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

علائم جدید آبله میمون چیست؟

  • کد خبر 17665
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۸

بیماری آبله میمون علائم جدیدی از خود نشان داده است که شامل ضایعات منفرد و تورم لوزه‌ها می‌شود.

بیماری آبله میمون در حال حاضر در بیش از ۸۰ کشور دنیا شناسایی و باعث بیماری بیش از ۱۷۰۰۰ نفر شده است. اخیراً سازمان جهانی بهداشت (WHO) این بیماری را به عنوان یک وضعیت اضطراری بهداشتی جهانی اعلام کرده است. محققان و متخصصان همواره به دنبال شناسایی علائم جدید بیماری آبله میمون و روش‌های درمان آن هستند.

علائم جدید آبله میمون چیست؟

یکی از علائم جدید بیماری آبله میمون ضایعات منفرد است؛ این ضایعات کوچک و موضعی هستند همچنین می‌توانند از ضایعات بی‌ضرر (زگیل) تا ضایعات تهدید کننده زندگی افراد مانند «ملانوم» متغیر باشد. برخی افراد مبتلا به آبله میمون درگیر تورم لوزه‌ها شدند؛ پیش از این تورم لوزه‌ها به عنوان علائم آبله میمون شناخته نشده بود و ممکن بود با بیماری‌های دیگر اشتباه گرفته شود.

علائم کلاسیک آبله میمون چیست؟

در حال حاضر علائم کلاسیک و مشخص بیماری آبله میمون شامل تب، سردرد، درد عضلانی، درد مفاصل، کمر درد، تورم غدد لنفاوی، بثورات پوستی و خستگی می‌شود.

آبله میمون چگونه منتقل می‌‎شود؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) اعلام کرده است که آبله میمون می‌تواند از طریق تماس نزدیک و اغلب از طریق تماس پوستی از فرد آلوده به دیگران منتقل شود. لمس کردن اشیا، پارچه‌ها و سطوحی که توسط فرد مبتلا به آبله میمون استفاده شده است، خطر ابتلاء به بیماری را افزایش می‌دهد. تماس با ترشحات تنفسی افراد آلوده نیز باعث انتقال بیماری به افراد سالم می‌شود.

چگونه از خود در برابر آبله میمون محافظت کنیم؟

بهترین روش برای جلوگیری از شیوع بیماری آبله میمون محدود کردن تماس نزدیک و مستقیم با افراد مبتلا به بیماری است. مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها در آمریکا (CDC) اعلام کرده است که از لباس، ملافه یا دیگر لوازم مربوط به افراد مبتلا به آبله میمون دوری کنید.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس