روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

ورزش باعث افزایش طول عمر می‌‎‌شود

  • کد خبر 17646
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۲

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که افراد میانسال می‌توانند با پیاده‌روی روزانه به سال‌های عمر خود بیفزایند.

گروهی از محققان به منظور بررسی ارتباط بین ورزش کردن و افزایش طول عمر، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل به این هدف، بیش از صد هزار آمریکایی را برای چندین دهه تحت نظر قرار دادند. پژوهشگران به افراد شرکت‌کننده در مطالعه توصیه کردند از طریق فعالیت‌هایی مانند پیاده‌روی سریع، به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به ورزش متوسط بپردازند، گزینه دیگر نیز این بود که هر هفته به مدت ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه به فعالیت‌های سنگین‌تر مانند دویدن یا دوچرخه‌سواری بپردازند.

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد افرادی که مقادیر توصیه شده ورزش را انجام دادند، در مقایسه با همسالان خود که کم تحرک بودند، حدود ۲۵ تا ۳۱ درصد کمتر در معرض خطر مرگ ناشی از بیماری قلبی یا سکته بودند. خطر مرگ ناشی از علل غیرقلبی نیز بین ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافت. برای ورزشکارانی که دو تا چهار برابر بیشتر از مقادیر توصیه شده ورزش می‌کردند، فواید طول عمر کمی بیشتر بود.

خطر مرگ به هر دلیلی در میان افرادی که به مدت ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته به شدت ورزش می‌کردند، در مقایسه با افراد کم تحرک، تقریباً ۲۲ درصد کمتر بود. همچنین، خطر مرگ به هر دلیلی در میان افرادی که ۳۰۰ تا ۶۰۰ دقیقه در هفته ورزش می‌کردند، تا ۳۱ درصد کاهش یافت.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس