روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

۲۵۰ واحد مسکونی روستایی استان اصفهان در سیلاب آسیب دید

  • کد خبر 17639
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان با بیان اینکه بر اساس برآوردهای اولیه حدود ۲۵۰ واحد مسکونی روستایی این استان در سیلاب‌های تابستانی روزهای اخیر آسیب‌دیده است، گفت:آمارهای ارائه‌شده درباره خسارت‌ها در مرحله مقدماتی است و ارزیابی‌ها همچنان ادامه دارد.

غلامحسین خانی روز سه شنبه اظهار داشت: کار ارزیابی و سنجش خسارت‌ ها همچنان ادامه دارد و میزان دقیق این خسارت ها تا روز چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه تیم‌های ارزیاب از همان ساعات ابتدایی وقوع سیلاب، اقدامات لازم برای بررسی میزان خسارت‌ها را آغاز کردند ادامه داد: بر اساس برآوردها بیش از ۲۰۰ واحد احداثی و تعدادی واحد هم نیازمند تعمیر هستند.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اصفهان گفت: بیشترین خسارت ها به واحدهای مسکونی در روستای نهوج و شهرستان‌های  نائین و اردستان وارد شده است.
وی خاطرنشان کرد: بارش ها و سیلاب های ناشی از سامانه مونسون حدود یکصد میلیارد تومان خسارت به بندها و سیل بندها در این استان وارد کرد که برآوردهای نهایی، خسارات  پس از احصا توسط مدیریت بحران استان به وزارت کشور ارسال خواهد شد.
خانی گفت: کمک های بلاعوض و تسهیلات لازم در صورت تصویب هیات دولت به آسیب دیدگان سیلاب های اخیر ارائه خواهد شد.

مونسون‌ها نسیم‌های دریایی شدید هستند که به ویژه در آسیای جنوبی و بخش‌هایی از آفریقا دیده می‌شوند و بطور تقریبی ۶ ماه از سال را از جانب شمال شرقی و ۶ ماه دیگر را از جنوب غربی می‌وزند.

 ۱۲ واحد مسکونی روستای نهوج بر اثر سیل تخریب و ۶۰ خانه دچار آبگرفتگی شده و به هشت روستای دهستان برزاوند اردستان خسارت وارد کرده که بیشترین خسارت در روستای نهوج گزارش شد و سبب آبگرفتگی و تخریب خانه‌ها شد.

روستای نهوج از توابع دهستان برزاوند در بخش مرکزی اردستان و در فاصله ۵۵ کیلومتری جنوب شرقی مرکز این شهرستان قرار دارد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۳ هزار نفر جمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

منبع: ایرنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس