روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

مواد غذایی فوق‌فرآوری‌شده به مغز آسیب وارد می‌کند

  • کد خبر 17638
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۱۱

نتایج بررسی‌های انجام شده نشان می‌دهد که مصرف مقدار زیادی از غذاهای فوق‌فرآوری‌شده ممکن است به میزان قابل توجهی خطر ابتلا به زوال عقل را افزایش دهد.

غذاهای فوق‌فرآوری‌شده سرشار از قند، چربی و نمک است، اما پروتئین و فیبر کمی دارند. نوشابه‌ها، تنقلات، دسرهای نمکی و شیرین، بستنی، سوسیس، مرغ سرخ شده، ماست طعم‌دار، سس کچاپ، سس مایونز، نان بسته‌بندی شده و غلات طعم‌دار از جمله مواد غذایی فوق فرآوری شده هستند.

گروهی از محققان به منظور بررسی تأثیر مواد غذایی فوق فرآوری شده بر سلامت مغز، مطالعه جدیدی انجام دادند. آن‌ها برای نیل بدین هدف، داده‌های پزشکی بیش از ۷۲۰۰۰ نفر را جمع‌آوری کردند. در ابتدا افراد شرکت‌کننده در مطالعه ۵۵ سال و بالاتر بودند و هیچکدام به زوال عقلی مبتلا نبودند. به طور متوسط طی ۱۰ سال، ۵۱۸ نفر به زوال عقل مبتلا شدند. محققان ۱۸۰۰۰ نفر که رژیم غذایی آن‌ها حاوی مقدار کمی غذای فرآوری شده بود را با تعداد مشابهی که مقدار زیادی غذاهای فرآوری شده مصرف می‌کردند، مقایسه کردند.

در میان افرادی که کمترین مقدار غذاهای فرآوری شده را مصرف می‌کردند، صد نفر به زوال عقلی مبتلا شدند، درحالی‌که ۱۵۰ نفر از آن‌هایی که بیشترین مصرف این نوع غذاها را داشتند به زوال عقل مبتلا شدند. محققان متوجه شدند که جایگزینی ۱۰ درصد از غذاهای فوق فرآوری شده با غذاهای فرآوری نشده یا حداقل فرآوری شده مانند میوه‌های تازه، سبزیجات، حبوبات، شیر و گوشت، می‌تواند خطر زوال عقل را تا ۱۹ درصد کاهش دهد.

به گفته پژوهشگران، کیفیت پایین مواد مغذی غذاهای فوق فرآوری شده که سرشار از نمک، قند و چربی اشباع شده و میزان کم فیبر هستند، خطر بروز زوال عقل را افزایش می‌دهد.

منبع: ایمنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس