روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

کاهش وزن با خوردن بادام زمینی

  • کد خبر 17633
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۰۹

مطالعه تیمی از محققان بین المللی نشان داد که بادام زمینی سرشار از چربی‌های غیراشباع سالم است که خوردن آن می‌تواند به کاهش وزن کمک کند.

این محققان دریافتند که خوردن بادام زمینی کم نمک دو بار در روز قبل از غذا منجر به کاهش وزن، کاهش فشار خون و سطح سالم‌تر گلوکز ناشتا می‌شود.

بر اساس این گزارش، بادام زمینی از مواد بسیار مغذی با ارزش غذایی بالا است که مصرف آن برای درمان بیماری ها، زیبایی، سلامتی و همچنین در دوران بارداری بسیار مفید و موثر است.

محققان دانشگاه فناوری تگزاس و دانشگاه استرالیای جنوبی داده‌های دو گروه از بزرگسالان استرالیایی را که در معرض خطر متوسط یا زیاد دیابت نوع ۲ قرار داشتند، بین ژانویه تا دسامبر ۲۰۲۱ بررسی کردند. ۵۰ بزرگسال در گروه کنترل از خوردن آجیل اجتناب کردند. گروه دیگر متشکل از ۵۷ بزرگسال ۳۵ گرم بادام زمینی کم نمک و بو داده خشک دو بار در روز ۳۰ دقیقه قبل از غذا می‌خوردند.

کریستینا پترسن، یکی از همکاران این مطالعه، استادیار پژوهشی در بخش علوم تغذیه تگزاس، در بیانیه‌ای از دانشگاه می‌گوید: «مطالعه ما نشان داد که بادام زمینی، که سرشار از چربی‌های غیراشباع سالم است، می‌تواند به کاهش وزن کمک کند». زمانی که افراد در تلاش برای کاهش وزن هستند، اغلب از مصرف بادام زمینی اجتناب می‌شود، زیرا معتقدند بادام زمینی حاوی کالری بیش از حد است. با این حال، بادام زمینی در واقع ارزش سیری بالایی دارد، به این معنی که شما برای مدت طولانی تری احساس سیری می‌کند و این می‌تواند برای کسانی که رژیم کاهش وزن دارند بسیار مفید باشد.

آیا مردم باید نگران نمک موجود در بادام زمینی باشند؟

در حالی که بادام زمینی ممکن است دارای مواد مغذی باشد، برخی ممکن است با جنبه "کمی نمک" این میان وعده مشکل داشته باشند. زیرا مطالعات مصرف بیشتر نمک را با سلامت ضعیف قلب مرتبط می‌دانند. با این حال، گروهی که بادام زمینی کم نمک مصرف کردند، در مقایسه با گروه کنترل، فشار خون سیستولیک را بهبود بخشیدند. محققان به چند فواید مهم بادام زمینی اشاره کرده اند که این فواید عبارت است: بادام زمینی دارای سطوح بالایی از آرژنین است، اسید آمینه‌ای که رگ‌های خونی را گشاد می‌کند و فشار خون را کاهش می‌دهد. حاوی منیزیم است، و به تنظیم فشار خون کمک می‌کند.

باید توجه داشته باشیم که چربی‌ها هر قدر هم مفید باشند در صورتی که بیش از حد مصرف شوند، می‌توانند موجب افزایش وزن شوند. اما بادام زمینی اگر به اندازه و درست مصرف شود با کاهش اشتها و افزایش سوخت و ساز بدن می‌تواند به کاهش وزن و لاغری کمک کند.

منبع: صدا و سیما

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس