روزنامه فرهنگی،اجتماعی،سیاسی،اقتصادی و ورزشی

جمعه ۲۱ مرداد ۱۴۰۱ August 12 , 2022
ZAYANDEROUD ONLINE
بستن

سرپرست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:

کم شدن تولید آب در اصفهان

  • کد خبر 17618
  • تاریخ خبر ۱۴۰۱/۰۵/۰۸

سرپرست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به کدورت آب ورودی به تصفیه‌خانه آب اصفهان به دلیل سیلابی شدن زاینده‌رود، گفت: عمده مخازن ذخیره آب اصفهان در روزهای گرم خالی می‌شود و هنگام شب، پُر می‌شد، اما به دلیل کم شدن تولید آب، مخازن ذخیره آب پُر نشده و احتمال دارد قطعی آب در اصفهان همچنان ادامه یابد.

مجید حبیبیان  درباره تداوم قطعی آب در بیشتر مناطق اصفهان، اظهار کرد: در پی بارش‌ها و سیلابی شدن استان اصفهان، آب رودخانه زاینده‌رود گل‌آلود شده که در این شرایط ظرفیت تصفیه رودخانه کم می‌شود.

وی تاکید کرد: در این شرایط مدت زمان تصفیه آب در تصفیه‌خانه باباشیخعلی بیشتر می‌شود و خود به خود تولید آب کمتر می‌شود.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با توضیح بیشتر گفت: با توجه به وقوع بارش‌های شدید و سیلابی شدن رودخانه زاینده‌رود در بالادست سد چم آسمان، کدورت آب ورودی به تصفیه‌خانه آب اصفهان که منبع تامین آب ۵۸ شهر و بیش از ۳۰۰ روستای استان است، افزایش یافت که این اتفاق باعث کاهش ظرفیت فرایند تصفیه و کاهش میزان خروجی آب از تصفیه‌خانه باباشیخعلی شده است.

وی با بیان اینکه سیلابی شدن زاینده‌رود موجب کاهش تولید آب در اصفهان شده است، افزود: از سوی دیگر با توجه به گرمای هوا، تصفیه‌خانه با ظرفیت حداکثری تولید آب داشت، اما به دلیل کدورت آب زاینده‌رود ناشی از سیلاب، کمبود آب در شهر بیشتر شده در این شرایط بیشتر مناطق اصفهان با افت شدید و قطعی آب مواجه هستند.

حبیبیان درباره اینکه شرایط فعلی تا چه زمانی ادامه می‌یابد، گفت: تداوم این شرایط بستگی به بارش‌های بالادست دارد و اگر دوباره بارش سیل‌آسا داشته باشیم، ممکن است قطعی آب و افت فشار آب در اصفهان طولانی‌تر شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تصفیه خانه با توان خود تولید آب دارد، گفت: خود به خود حدود ۳ مترمکعب بر ثانیه با کمبود آب در اصفهان مواجه هستیم.

سرپرست روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با اشاره به اینکه به دلیل گرمای هوا شرایط مخازن ذخیره آب اصفهان مناسب نیست، افزود: عمده مخازن ذخیره آب اصفهان در روزهای گرم خالی می‌شود و هنگام شب، پر می‌شد، اما به دلیل کم شدن تولید آب، مخازن ذخیره آب پُر نشده و احتمال دارد قطعی آب در اصفهان همچنان ادامه یابد.

وی از شهروندان استان اصفهان تقاضا کرد با مدیریت بیشتر در مصرف آب شرکت آبفا را در مهار سریع و عبور موفق از این شرایط همراهی کنند.

منبع: ایسنا

چند رسانه ای

اخبار از نگاه دوربین
بدرقه یاران خرازی

چشممان به جمالت روشن شد

نمايشگاه نقاشي معلولين

 رونمايي ازكشفيات مرصاد26

فوران های آتشفشانی  ۲۰۱۸

رژه ناوگان آتش نشانی

سردیس شهیدان خرازی وغازی

آیین باز گشایی مدارس